Lublin prezydent. PikistŹródło: Pikist
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 1 Maja 2020

Sprzeciw kolejnego prezydenta wobec otwarcia żłobków. Robi się ciekawie

Lublin stał się przedmiotem dużego zainteresowania ze strony mediów. Obecnie urzędujący prezydent dołączył do grupy samorządowców sprzeciwiających się decyzjom podejmowanym przez rządzących. Zaczyna robić się ciekawie.

Temat luzowania nałożonych przez rząd obostrzeń nie schodzi z czołówek polskich mediów. Kwestia naszego powrotu do normalności powoduje niejedną kłótnię. Część z nas jest zwolennikami jak najszybszego odmrożenia polskiej gospodarki i zakończenia narodowej kwarantanny. Jednak inni uważają, że Prawo i Sprawiedliwość swoje działania wykonuje w sposób nieprzemyślany. Tym razem doszło do konfliktu na linii rząd-samorządowcy. Poszło o otwieranie żłobków i przedszkoli.

Duda wydał nagłe oświadczenie podczas konwencji. Chce dać kolejne pieniądze Polakom za darmoDuda wydał nagłe oświadczenie podczas konwencji. Chce dać kolejne pieniądze Polakom za darmoCzytaj dalej

Lublin: Czy prezydent miasta otworzy żłobki w swojej gminie?

Zgodnie z decyzją Prezesa Rady Ministrów od 6 maja żłobki i przedszkola mają opiekować się maluchami tak, aby umożliwić rodzicom spokojny powrót do pracy. Krzysztof Żuk pełniący obowiązki prezydenta Lublina zadeklarował w sposób stanowczy, że nie otworzy placówek opiekuńczych w swoim mieście. Warto podkreślić, że zasiłek przeznaczony dla rodziców wciąż pozostaje dostępny dla osób, które nie chcą tak szybko posłać swoich pociech pod opiekę wychowawców. Prezydent Lublina na łamach "Kuriera Lubelskiego", uzasadniając swój wybór, powiedział, że zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców jego miasta jest dla niego priorytetowe.

- Bezpieczeństwo mieszkańców Lublina jest w tej sytuacji najważniejsze. Dlatego zanim podejmę ostateczną decyzję, oczekuję od sanepidu, że przedstawi nam jasną informację na temat rzeczywistej ilości zakażeń COVID–19 w Lublinie i o realnych zagrożeniach dalszymi zakażeniami - powiedział Prezydent Żuk w "Kurierze Lubelskim".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wiadomo, dlaczego Andrzej Duda chce wyborów w maju. Wszystko się wydało, nie ma już wątpliwości
2. Ogromne kolejki na jednej ze stacji. Kierowcy dosłownie walczą o benzynę, dantejskie sceny

Przypomnijmy, że w gronie samorządowców, którzy postanowili nie reagować na zarządzenie premiera Mateusza Morawieckiego, jest między innymi Rafał Trzaskowski. Prezydent Warszawy podczas ostatniej konferencji prasowej argumentował swoją decyzję, odnosząc się do nierealnych wymogów narzuconych na osoby prowadzące żłobki i przedszkola. Obaj włodarze twierdzą, że spełnienie zaleceń Rady Ministrów jest najzwyczajniej w świecie nierealne.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lekarz nie ma wątpliwości w sprawie majówki. Polacy mają jeden zasadniczny problem
  2. Fenomenalna wiadomość dla tysięcy Polaków. Zacząć się ma 4 maja
  3. Nie żyje wielki Polak, były żołnierz AK. Znał pewną tajemnicę, o której wie niewielu
  4. Wielki protest pracowników medycznych. Otrzymali upokarzającą premię, wielu będzie oburzonych
  5. Była dziennikarka TVP przechodzi ciężkie chwile. Prześladowano ją, dużo straciła, sprawa jest poważna
  6. Spadł deszcz, a reakcja zwierząt była niewiarygodna. Leśnicy wszystko nagrali

Źródło: WP

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News