Loty mogą powrócić już w wakacje. (zdj. il) peakpx.comŹródło: (zdj. il) peakpx.com
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 20 Maja 2020

Normalne loty powracają? Ważne oświadczenie rzecznika rządu, ujawnia kiedy

Loty zawieszono przed przeszło dwoma miesiącami. Decyzja rządzących była, rzecz jasna, podyktowana sytuacją epidemiczną na świecie. Ważne wieści dla osób oczekujących przywrócenia ruchu lotniczego przekazał rzecznik rządu Piotr Müller.

Szczegóły rozmowy Müllera z dziennikarzem radiowej Jedynki przytacza portal "Do Rzeczy". Rzecznik rządu gościł w programie "Sygnały dnia", w którym odniósł się do konkretnych rozwiązań proponowanych w tzw. tarczy antykryzysowej.

– Ten projekt ustawy, który dzisiaj jest przedmiotem Rady Ministrów, to między innymi dodatkowe wsparcie w postaci kredytów, które będą, jeżeli chodzi o odsetki, spłacane przez budżet państwa, więc kolejny tak element płynnościowy, który jest wprowadzony – zapewniał Müller.

Policjantka prowadziła pod wpływem alkoholu i wpadła do rowu. Zachowanie godne funkcjonariuszki?Policjantka prowadziła pod wpływem alkoholu i wpadła do rowu. Zachowanie godne funkcjonariuszki?Czytaj dalej

Loty już w te wakacje?

Rzecznik wskazał także na proponowane rozwiązania dla samorządów, wprowadzone po to, by, jak twierdzi, mogły one w sposób bardziej elastyczny zarządzać swoimi budżetami w czasie pandemii.

Podczas wywiadu Müllera zapytano także o możliwą datę powrotu działalności linii lotniczych, zamkniętych w marcu wobec panującej epidemii. – W tym zakresie nie ma jeszcze decyzji na poziomie europejskim, w jaki sposób będzie funkcjonował transport międzynarodowy, jeżeli chodzi o linie lotnicze – zapewnił rzecznik rządu, cytowany przez dorzeczy.pl.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Drugi dzień po zniesieniu obostrzeń a sytuacja coraz gorsza. Ministerstwo ujawniło najnowsze dane, bardzo źle na Śląsku
2. Już 1 czerwca kroki milowe w powrocie do normalności. Podjęto ostateczne decyzje w dwóch sprawach

Polityk dodał jednak, że decyzji możemy spodziewać się stosunkowo niedługo. – Ja nie wykluczam, że ten ruch lotniczy już w wakacje, ruch międzynarodowy, wróci przynajmniej w jakiejś części do funkcjonowania. Natomiast w tej chwili takiej gwarancji nie jestem w stanie dać – powiedział na antenie programu pierwszego Polskiego Radia.

Rzecznik rządu zachęcił jednocześnie, by w miarę możliwości wybrać wypoczynek w kraju celem wspomożenia polskiej turystyki.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zasiłek "2500+" już niedługo? Skorzystają setki tysiące Polaków
  2. Ksiądz nagle źle się poczuł, wezwano karetkę. Kościół w kwarantannie, czekają na testy
  3. Biskup jednak chronił księży, którzy krzywdzili dzieci? Janiak nie zamierza ustąpić, wielu będzie wściekłych
  4. Jedna z największych gwiazd dziennikarstwa odchodzi z mediów publicznych. Co się stało?
  5. Ziobro i Gowin spotkają się z Kaczyńskim? Będzie się działo, chodzi m.in. o media publiczne
  6. W słowa Andrzeja Dudy aż trudno uwierzyć. Mówił o polskiej turystyce

Źródło: dorzeczy.pl