Londyn. ISABEL INFANTES/AFP/East News
Źródło: ISABEL INFANTES/AFP/East News
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 4 Lutego 2020

Zamach w Londynie. Wśród zaatakowanych Polka

Londyn: 20-letni Sudesh Amman zaatakował przechodniów nożem. W zdarzeniu, do którego doszło w niedzielę, ranne zostały trzy osoby, wśród nich 51-letnia Polka.

W niedzielę w londyńskiej dzielnicy Streatham doszło do zamachu terrorystycznego. 20-letni napastnik zaczął dźgać nożem przechodniów. W sumie ranił trzy osoby. Został zastrzelony przez funkcjonariuszy.

Młody chłopak uratował kolegę przed samobójstwem. Może spędzić 10 lat w więzieniuMłody chłopak uratował kolegę przed samobójstwem. Może spędzić 10 lat w więzieniuCzytaj dalej

Służby prowadzą śledztwo w sprawie. Policjanci przeszukali hotel, w którym nocował napastnik. Nie ma pewności, czy należał do większej grupy przestępczej. Jego matka w rozmowie ze Sky News wyznała że uległ radykalizacji w internecie i podczas odsiadki za dystrybucję materiałów nawołujących do terroryzmu, w więzieniu Belmarsh. Z więzienia wyszedł wcześniej, niż po 3 latach, na które został skazany. Burmistrz Londynu wyraził ubolewanie nad faktem, iż prawo w tej sferze nie zostało zaostrzone.

Londyn: W zamachu ucierpiały 3 osoby

Jedną z ofiar napastnika była 51-letnia Polka. W czasie zamachu przebywała z 12-letnią córką i przyjaciółmi w kawiarni. Została dźgnięta nożem w plecy. Po ataku trafiła do szpitala, na szczęście tego samego dnia wypisano ją do domu.

Z relacji mediów wynika, że kobieta do Wielkiej Brytanii wyprowadziła się 20 lat temu. Jest nauczycielką i działaczką proekologiczną.

ZOBACZ TAKŻE:

1. 500 plus do maja 2021 roku i bez dalszego planu. Program nie przynosi efektów

2. Oszukał mapy Google w banalny sposób. Lepiej im bezgranicznie nie ufać

3. Ku przestrodze, mrożące krew w żyłach nagranie. Kobieta w ciąży wbiegła na tory

4. 500 plus w obecnej formie funkcjonować będzie tylko do przyszłego roku. Niepewny los świadczenia

5. Ksiądz nagradza hojnych parafian. Wiemy, na co wyda datki zebrane po kolędzie

6. Będzie naprawdę niebezpiecznie. Pilny alarm dla prawie całej Polski