List od polskiego fryzjera. "Błagamy o wsparcie". pikrepo.comŹródło: pikrepo.com
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 16 Marca 2020

“Błagamy o wsparcie, nie wiemy, ile wytrzymamy”. Onet publikuje tragiczny list do redakcji, sytuacja jest poważna

List nadesłany do redakcji Onetu przez czytelnika podpisanego jako Mario Meyer, z zawodu fryzjera, obrazuje tragiczną sytuację, w jakiej znalazło się tysiące Polek i Polaków. "Każdy z nas wytrzyma kilka dni, może tydzień lub dwa".

"Nazywam się Mario Mayer, jestem fryzjerem i barberem z 30-letnim doświadczeniem. Postanowiłem za Państwa pośrednictwem napisać kilka słów do naszych władz i zwrócić się o pomoc. Sytuacja w naszej branży jest alarmująca", czytamy w liście opublikowanym przez Onet.

Wrocławski fryzjer zwraca uwagę na fakt, że specyfika jego zawodu wymaga niezwykle bliskiego, fizycznego kontaktu z drugim człowiekiem. Jednocześnie zauważa, że niemożliwe jest jakiekolwiek próba skontrolowania czy przebadania klientów. "Przyjmujemy przeciętnie kilkunastu klientów na jednym stanowisku dziennie (w moim salonie jest 7 stanowisk, co daje ok. 70-80 klientów) którzy mogą zarazić następne 100-200 osób każdego dnia. Są też większe salony. Niektórzy z nas mają ich nawet trzy lub cztery. Drastycznie zwiększa to liczbę potencjalnych zakażonych", pisze.

Zatrważające słowa członka WHO: „W tej pandemii zachorują wszyscy, a wiele osób umrzeZatrważające słowa członka WHO: „W tej pandemii zachorują wszyscy, a wiele osób umrze"Czytaj dalej

List wrocławskiego fryzjera: "Wszyscy popadnimy w potężne długi"

Wobec powyższego, jak czytamy, ogromna część branży solidarnie postanowiła zamknąć salony. "Zrobiliśmy to bez nakazu ze strony rządu, czy sanepidu. Zrobiliśmy to z własnej woli, w poczuciu odpowiedzialności za nas, naszych pracowników, naszych klientów i z chęci zapobieganiu rozprzestrzenianiu się wirusa. Wiemy, że nie mieliśmy innego wyjścia", zapewnia fryzjer.

Podkreśla, że doskonale zdaje sobie sprawę z niebezpieczeństwa, jakie niesie za sobą wirus. "Rozumiemy, że chodzi tu o zdrowie, a nawet życie. Klienci i klientki wytrzymają bez idealnych fryzur trochę dłużej, ale najważniejsze, żeby byli zdrowi".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Córka pierwszej ofiary wirusa zabrała głos. Oskarża prezydenta Poznania, “kłamał”
2. Wzruszający apel o pomoc seniorom. Zaproponujmy im pomoc, zróbmy za nich zakupy

Poczucie odpowiedzialności za zdrowie Polek i Polaków może jednak zaowocować ogromnymi długami, w jakie popadnie znacząca część specjalistów. "Każdy z nas, jak każdy przedsiębiorca, ma zobowiązania. To czynsze, wypłaty dla pracowników, no i oczywiście osobiste wydatki comiesięczne. Środki na to czerpiemy wyłącznie wtedy, kiedy przychodzą do nas klienci. Nie jesteśmy np. restauratorami, którzy mogą swoje dania sprzedawać na wynos", zaznacza pan Mario. I dodaje: "Każdy z nas wytrzyma kilka dni, może tydzień lub dwa. Wszystko wskazuje na to, że w końcu zaczniemy popadać w potężne długi. Chodzi o dziesiątki tysięcy złotych. Może więcej".

Wrocławski fryzjer zwraca się do rządu o pomoc. "Umiemy ciężko pracować. Nasze obowiązki wykonujemy niejednokrotnie ponad siły – czasem po kilkanaście godzin dziennie, 7 dni w tygodniu. Płacimy podatki. I nie wiemy, czy będziemy dalej mieli z czego", zapewnia, błagając o wsparcie i solidarność w tych trudnych chwilach.

W podobnej sytuacji jest ogromna część polskich specjalistów oraz przedsiębiorców.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polscy himalaiści spadli z kilkuset metrów. Zostali przewiezieni do szpitala, dramatyczne doniesienia
  2. Polska zamknie granice? Sztab kryzysowy w trakcie narady
  3. Wybory prezydenckie zostaną przesunięte przez wirusa? Jest oficjalna odpowiedź na plotki, Duda zabrał głos
  4. Czy Polacy ufają ministrowi zdrowia? Są wyniki sondażu, pierwsze miejsce okupuje ktoś inny
  5. Pacjent z podejrzeniem zakażenia uciekł ze szpitala. Policja znalazła go dopiero w Austrii
  6. Kwarantanna w kraju graniczącym z Polską. Rząd podjął ostateczną decyzję

Źródło: Onet

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News