Lidl Biedronka. (zdj. il.) Jakub Kaminski/East NewsŹródło: (zdj. il.) Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 12 Września 2020

Minister zdumiewająco obraził Lidla i Biedronkę. Rząd idzie na wojnę z dyskontami

Lidl i Biedronka zostały obrażone przez wysoko postawionego ministra. Przedstawiciel obozu Zjednoczonej Prawicy porównał znane dyskonty do stodoły. Oburzające słowa wywołały burzę w mediach społecznościowych. Jan Ardanowski, bo o nim mowa, wzburzył też część swoich wyborców.

W ostatnich dniach odbyło się Ekonomiczne Forum w Krynicy. Podczas wydarzenia głos zabrał między innymi członek Rady Ministrów. Jan Krzysztof Ardanowski komentował wydarzenia związane z największymi dyskontami. Biedronka oraz Lidl musiały przyjąć wiele krytycznych słów ze strony współpracownika Mateusza Morawieckiego. Polityk Prawa i Sprawiedliwości zarzucił sieciom handlowym wykorzystywanie dostawców. Mówił o dorabianiu się oraz o nowoczesnych stodołach. 

wtv.pl - portal informacyjny"Wchodzenie do d*** Jacka Kurskiego". Kultowy dziennikarz niedawno przeszedł do TVP, teraz szokujeCzytaj dalej

Lidl i Biedronka porównane do stodoły. Minister Ardanowski obraził dyskonty

Wiadomościhandlowe.pl przekazały kontrowersyjną wypowiedź ministra Ardanowskiego. Polityk Prawa i Sprawiedliwości mówił o potrzebie zaopatrywania się w polskie produkty od lokalnych i zaufanych dostawców. - Zasada funkcjonowania sieci handlowych to tak się zorganizować, żeby nie ponosić żadnych kosztów, przerzucić wszystkie koszty na dostawców i na tym bardzo dobrze zarobić - wskazywał uczestnik Ekonomicznego Forum w Krynicy. 

Prowadząca Prowadząca "Pytanie na śniadanie" zdradziła kulisy pracy w TVP. Co tak naprawdę działo się na planie serialu?Czytaj dalej

Przedstawiciel Prawa i Sprawiedliwości użył bulwesrującego porównania. Minister Ardanowski stanął w obronie dostawców, którzy jego zdaniem, są wykorzystywani przez wielkie dyskonty jak Lidl i Biedronka.  - Czym jest duży sklep, choćby Lidla? Bardziej nowoczesną stodołą. Wszystkie koszty ponoszą dostawcy, na których wymusza się dokładnie wszystko. To nie jest tylko kwestia tego, gdzie sieci będą się zaopatrywać. Będą się zaopatrywać lokalnie, bo jest taka moda. Przekonaliśmy konsumentów, żeby kupowali produktu polskie, Niemcy przekonali Niemców, żeby kupowali produkty niemieckie, a Francuzi – francuskie - deklarował polityk Zjednoczonej Prawicy. Jego słowa zostały przekazane przez dziennikarzy portalu Wiadomościhandlowe.pl.

DZISIAJ GRZEJE:
1. "Wiadomości" TVP znów bezstronnie? Promują Kurskiego, mocne słowa na wizji: "My nie jesteśmy, aby się cokolwiek opłacało"
2. Blokady na Atlantyku, fatalne prognozy. Zima w Polsce ma być inna niż zwykle, dobrze dla owoców?
 

Lidl i Biedronka spotkały się ze stanowczą krytyką ze strony Jana Ardanowskiego. Trzeba przyznać, że wielkie sieci handlowe skutecznie uniemożliwiły rozwój małych, lokalnych przedsiębiorstw, które oferowały zakup produktów spożywczych. Słowa przedstawiciela Zjednoczonej Prawicy nie przypadły jednak do gustu opinii publicznej. Obraźliwe słowa mogły zostać odebrane jako przytyk do części klientów. Porównania do stodoły odbiły się szerokim echem w mediach społecznościowych.

Pierwszy raz od 14 lat taka sytuacja w Pierwszy raz od 14 lat taka sytuacja w "Milionerach". Rekordowo krótki czas odpowiedzi nie jest jedynym zaskoczeniemCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejny podatek ze srogą podwyżką od przyszłego roku. Mało kto ma szansę uniknąć opłaty
  2. Właśnie się zaczęło, Tłumy ludzi na ulicach. Niezbędna była pomoc ratowników medycznych
  3. Jarosław Kaczyński oszukał wyborców? Nici z obietnicy podwyżek
  4. TVN przekazał przykre informacje. Nie żyje ceniony dziennikarz
  5. Pomóż znaleźć właściciela. Agresywne psy zabiły jamniczka, tragiczne zdarzenie w Krakowie
  6. Mandat na ponad 2 miliony złotych? Rekordziście grozi również więzienie 

Źrodło: [O2.pl]