Lidl. Wikipedia/de:Benutzer:Di'MediciŹródło: Wikipedia/de:Benutzer:Di'Medici
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 3 Kwietnia 2020

Lidl poszedł za ciosem i oficjalnie wprowadza kontrowersyjne zmiany. Znamy szczegóły

Lidl przekazał właśnie oficjalną informację o zmianach w funkcjonowaniu sklepów. Decyzja sieci wzbudza spore kontrowersje.

Kilka dni temu Biedronka podjęła decyzję o wydłużeniu godzin otwarcia swoich placówek. Niektóre z nich mają działać nawet całodobowo. Decyzja związana jest z nadchodzącymi Świętami Wielkanocnymi i w założeniu ma działać na korzyść konsumentów.

Kadencja Andrzeja Dudy może zostać przedłużona. Onet: Planowana zmiana konstytucjiKadencja Andrzeja Dudy może zostać przedłużona. Onet: Planowana zmiana konstytucjiCzytaj dalej

W praktyce jednak, dłużej otwarte sklepy mogą nie tylko zwiększyć ryzyko zakażenia wśród klientów ale i działać na szkodę pracowników. O niebezpieczeństwach z tym związanych alarmowała już "Solidarność".

- Pracownicy zasypują nas mejlami, esemesami i telefonami, są oburzeni, ale przede wszystkim się boją. Już są przeciążeni pracą, w sklepach brakuje ludzi, grafiki są napięte. Czy mają przychodzić do pracy z łóżkami polowymi? Wielu z nich nie będzie miało czym wrócić do domu o tak późnych godzinach, tego pracodawcy nie biorą pod uwagę - cytuje Alfreda Bujara, przewodniczącego sekcji krajowej pracowników handlu w NSZZ Solidarność, "Puls Biznesu".

Lidl idzie drogą Biedronki

Teraz do Biedronki dołączył kolejny dyskont. W przesłanym do mediów i klientów komunikacie podane zostały dokładne godziny działania sklepów. Placówki w poszczególnych miastach otwarte będą o różnych porach. W samej Warszawie, w niektórych sklepach zakupy będziemy mogli zrobić całodobowo, a w innych do 24.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Agata Duda naraziła zdrowie uczniów? Niepokojące zdjęcia wywołały falę krytyki pod adresem pierwszej damy
2. Nielegalne zgromadzenie w Otwocku, na widok policji uciekli do śmietnika

Dodatkowo dyskont przypomniał o niedzielach handlowych w tym miesiącu. Zakupy w jego placówkach zrobimy 5 i 26 kwietnia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
  2. Emerytura wyższa o 15%. ZUS zdradza prosty sposób na większe świadczenie
  3. Jarosław Kaczyński nie przejmuje się rządowymi rozporządzeniami. Za kilka dni wyruszy w podróż
  4. Rydzyk nie daje za wygraną. Jego prośba w czasie pandemii może bulwersować
  5. W tej chwili ważą się nasze losy. Zwołano pilną naradę na Nowogrodzkiej
  6. Jeden kontynent ma rekordowo mało zakażeń koronawirusem. Mieszkańcy mają przewagę, eksperci tłumaczą

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News