Lidl wprowadza zmiany, dotyczące godzin otwarcia sklepów.. Pixabay/reverentŹródło: Pixabay/reverent
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 2 Kwietnia 2020

Tuż przed Wielkanocą Lidl wprowadza ważne zmiany. Chodzi o godziny otwarcia, nie wszyscy będą zadowoleni

Lidl tuż przed Świętami Wielkanocnymi wprowadza ważne zmiany, które dotyczą godzin otwarcia sklepów. Niektóre z nich będą otwarte znacznie dłużej niż do tej pory. Ucieszy to zapewne wiele osób, jednak nie każdy będzie zadowolony.

Dwie największe w Polsce sieci sklepów spożywczych wprowadzają wiele zmian w odpowiedzi na panującą w Polsce epidemię wirusa i obostrzenia oraz reguły z nią związane. Najnowsze modyfikacje dotyczą godzin otwarcia sklepów.

Kaufland przechytrzył konkurencję. Takiego rozwiązania w dobie epidemii nikt się nie spodziewałKaufland przechytrzył konkurencję. Takiego rozwiązania w dobie epidemii nikt się nie spodziewałCzytaj dalej

Lidl wprowadza ważne zmiany, dotyczące godzin otwarcia sklepów. Niektóre z nich będą czynne całodobowo

We wtorek rząd z premierem Mateuszem Morawieckim na czele ogłosił nowe restrykcje i obostrzenia, które wchodzą w życie wraz w początkiem kwietnia. Mają one doprowadzić do ograniczenia rozprzestrzeniania wirusa SARS-CoV-2, a w rezultacie opanowania epidemii w Polsce. Część z nich dotyczy również sklepów, wprowadzając nowe zasady ich działania. Na mocy rozporządzenia Rady Ministrów ograniczono m.in. liczbę osób, które mogą przebywać w nich jednocześnie. W związku z tym niektóre największe w Polsce sieci sprzedaży detalicznej wprowadzają także swoje zmiany.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Szpital stawia na całkowicie nową w Polsce metodę leczenia z wirusa. Medycy ujawnili efekty, jest nadzieja
2. Urządzili imprezę w czasie kwarantanny. Interweniowała policja, ludzie bili brawo

Tak oto sieć sklepów Lidl wprowadza nowe godziny otwarcia, znacznie je wydłużając. Niektóre sklepy będą otwarte nawet całodobowo. Powodem są m.in. nowe restykcje podjęte przez rząd w walce z epidemią, przez które nałożone zostały drastyczne limity w ilości klientów. Przedłużone godziny pracy, w tym nocne zmiany, mają znacznie ułatwić przepływ klientów, rozkładając wszystko w czasie i umożliwić im zrobienie zakupów w godzinach późniejszych wieczornych oraz nocnych, a dyskontom zarobić. Na podobny krok zdecydowała się także Biedronka.

W komunikacie przesłanym portalowi "Puls Biznesu", niemiecka sieć dyskontów informuje, że ich sklepy będą otwarte w godz. 6 do 24, a niektóre z nich nawet całodobowo. Jednak nie wszystkim ten pomysł przypadł do gustu. Niezadowolonych jest bowiem wielu pracowników, którzy zatrudniając się, nie spodziewali się przecież, że będą musieli pracować do późnych godzin nocnych. Należy pamiętać, że obsługa nie opuszcza sklepu o godzinie jego zamknięcia, a musi jeszcze wykonać szereg dodatkowych zadań, przygotowujących wszystko na kolejny dzień.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
  2. W aptece już się nie obkupisz. Od dziś resort wprowadza reglamentację leków
  3. Skandaliczny artykuł duchownego został usunięty, ale w sieci nic nie ginie. Znalazł sprzymierzeńca
  4. Rydzyk nie daje za wygraną. Jego prośba w czasie pandemii może bulwersować
  5. Dziś, między 10 a 12 Polki i Polacy stanęli na wysokości zadania. Zdjęcia mówią same za siebie
  6. Zaczęło się, pierwsze biuro podróży w Polsce upadło. Jest niewypłacalne, wiadomo co dalej z klientami

Źródło: next.gazeta.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News