Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=P9jJaArC8rk
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 27 Stycznia 2020

Politycy chcieli przepchnąć uchwałę przeciwko LGBT. Udało się, ale pomylili skróty

LGBT i gender to dwa niezwykle popularne ostatnimi czasy tematy. Konserwatywne media oraz politycy konsekwentnie straszą groźnymi ich zdaniem "ideologiami". Pewien biskup poszedł o krok dalej, mówiąc o "tęczowej zarazie". Wyraz sprzeciwu postanowili również dać radni gminy Szczytniki. Przy okazji dali wyraz swojej ignorancji.

O sprawie informuje na Facebooku Grupa Stonewall, organizacja LGBT+ działająca na terenie Wielkopolski. "Do dziś żyliśmy w przekonaniu, że pomimo kilku prób, w żadnej wielkopolskiej gminie nie przyjęto stanowiska w sprawie sprzeciwu wobec tzw. »ideologii LGBT«. Jak się okazuje, niesłusznie. Takie stanowisko przyjęto prawie rok temu w gminie Szczytniki w powiecie kaliskim", czytamy na ich profilu.

Mimo że sprawa miała miejsce niemal rok temu, nie zyskała należytego rozgłosu, ponieważ sprzeciwiający się "ideologii" radni nie wiedzieli, czemu dokładnie się sprzeciwiają. Pomylono bowiem kilka liter.

Co tam się dzieje? Młody ministrant popełnił samobójstwo, kolejny taki przypadekCo tam się dzieje? Młody ministrant popełnił samobójstwo, kolejny taki przypadekCzytaj dalej

LGBT czy LGDP?

Radni oddawali swoje głosy w sprawie "deklaracji LGDP". Politycy popisali się nie tylko niesamowitą ignorancją. Pokazali również, że "biegle" władają ojczystym językiem:

"Przeprowadzono głosowanie w sprawie »w sprawie stanowiska w sprawie sprzeciwu wobec deklaracji LGDP i gender«", czytamy w oficjalnym dokumencie.

Stanowisko Rady Gminy Szczytniki zostało przyjęte jednogłośnie. Opcję "jestem za" wybrało wszystkich 15 radnych. Nikt nie był przeciw oraz nikt nie wstrzymał się od głosu.

"Powołując się na prawo do dostępu do informacji publicznej zażądaliśmy od gminy Szczytniki przedstawienia pełnej treści stanowiska wraz z uzasadnieniem. Was zachęcamy do tego samego. Pokażmy, że działania wymierzone w naszą społeczność nie będą ignorowane!", piszą na Facebooku przedstawiciele Grupy Stonewall

ZOBACZ TAKŻE:

1. Domy z całkowitym zakazem emisji dwutlenku węgla. Przepisy wejdą za niecałe dwa miesiące

2. Zostawili dzieci na lotnisku, chcieli lecieć bez nich. Jedno mogło być zarażone wirusem z Chin

3. Co niedzielę dokładnie liczyli, ilu mieszkańców idzie do kościoła. Wynik powala a postawa księży oburza

4. Twierdzi, że sprawia swoim zwierzętom przyjemność. Zdaniem większości fanów, zwyczajnie je krzywdzi

5. Najwyższa podwyżka od lat. ZUS wyciśnie pieniądze z milionów Polek i Polaków

6. Będzie naprawdę niebezpiecznie. Pilny alarm dla prawie całej Polski