LGBT
Źródło: Pexels
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 15 Listopada 2019

Po zalegalizowaniu małżeństw jednopłciowych, spadł odsetek samobójstw

Osoby, należące do środowiska LGBT są narażone na szczególne ryzyko samobójstwa. Dzięki badaniom, przeprowadzonym przez Danish Research Institute for Suicide Prevention i Uniwersytet Sztokholmski wiemy, że tę szkodliwą tendencję skutecznie obniżają systemowe zmiany, takie jak legalizacja małżeństw jednopłciowych.

W 1989 roku, Dania, jako pierwszy kraj na świecie, zalegalizował związki partnerskie par jednopłciowych. Niedługo później w ślad za nią poszły kolejne kraje, w tym, 6 lat później, Szwecja. Małżeństwa jednopłciowe z kolei, pierwszy z krajów wprowadził w 2012 roku, a drugi - w 2009.

Marsz Niepodległości oczami zagranicznych mediów. Jest inaczej, niż w ubiegłych latachMarsz Niepodległości oczami zagranicznych mediów. Jest inaczej, niż w ubiegłych latachCzytaj dalej

To właśnie Dania i Szwecja zostały poddane badaniom, dotyczącym zmian w odsetku samobójstw, wśród osób pozostających w związkach homoseksualnych. Naukowcy porównali dane, dotyczące samobójstw osób o różnych orientacjach płciowych z lat 1989-2002 i 2003-16.

Systemowe zmiany wsparciem dla osób LGBT

Wyniki badań są jednoznaczne. Odsetek samobójstw wśród osób pozostających w związkach jednopłciowych, spadł o 46%! Znacznie mniejszy spadek, bo o 28%, zaobserwowano wśród osób heteroseksualnych.

- Oczywiście, dobrze widzieć, że odsetek samobójstw spadł niemal dwukrotnie. Nadal jednak pozostaje bardzo wysoki. Zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę, jak wysoki może być wśród singli - mówiła duńskim mediom Annette Erlangsen, autorka raportu.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Już za kilka miesięcy emerytury wzrosną! Musisz spełnić jeden warunek

2. Jak zaspokajają się księża? Seksualność duchownych nie jest prosta

3. Radio Maryja w opałach. Tak źle nie było od niemal 30 lat

4. 13. emerytury nie zostaną wypłacone? Przykre doniesienia