Gwiazdy LGBT
Źródło: TVN materiały prasowe
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 6 Listopada 2019

Gwiazdy polskich seriali i reality show, które są homoseksualne. Wiele przeszły

Głosy wsparcia dla środowiska LGBT ze strony celebrytów oraz ich coming-outy są szczególnie ważne dla rozwoju i komfortu psychicznego młodych osób. Szczególnie przy naszym "klimacie" i nastrojach społecznych, wyznania sław, mogą podbudowywać. Dlatego wymieniamy gwiazdy, o których homoseksualizmie mogliście nie wiedzieć.

Wiele spośród największych, polskich gwiazd deklaruje lub deklarowało się za życia, jako sojusznicy osób nieheteronormatywnych. Wiedzieliście, że w akcji "W ramię w ramię po równość", Kampanii Przeciwko Homofobii, udział brali Zbigniew Wodecki, Zofia Czerwińska, czy Maryla Rodowicz?

Wyrazy wsparcia dla osób LGBT są tak samo ważne jak i coming-outy. Dlatego wymieniamy gwiazdy polskich seriali, które mają go za sobą.

Obrazy WTV"Co mają zrobić dwie kobiety, jeśli się kochają?". Czerwińska nie bała się tego wyznaćCzytaj dalej

Marek Barbasiewicz

Marka Barbasiewicza podziwiać mogliście m.in. na antenie telewizji Polsat w serialu "Miodowe Lata". Wcielił się w nim w rolę Jana Marszałka, szefa Karola Krawczyka. Barbasiewicz grał również docenta Dariusza Depczyka w "Na dobre i na złe".

- To wyznanie niebywale wyprostowało mi życie. Nagle poczułem się sklejony ze sobą, szczery, niezmuszony do przemilczeń. Od wielu lat jestem w stałym związku. Więcej nie trzeba mówić. Nie chcę, by ten fakt przekroczył granicę informacji - wyznał w jednym z wywiadów.

Jacek Poniedziałek

Jacka Poniedziałka kojarzyć możecie, jako Rafała Lubomskiego z "M jak Miłość", czy Rafała Żywieckiego z "Magdy M.". Aktor jest zadeklarowanym gejem, przez wiele lat żył z reżyserem Krzysztofem Warlikowskim.

- Mam już 40 lat. Nie będę się wygłupiał i bredził coś o idealnej kobiecie, której wciąż szukam. Jestem gejem i tyle - zadeklarował otwarcie.

Tomasz Tyndyk

Tyndyk debiutował na srebrnym ekranie, wcielając się w rolę satanisty w "Świecie według Kiepskich". Później grał w m.in. Tomka Kulika w "M jak Miłość".

Coming-outu, jako gej, dokonał w 2009 roku na łamach "Repliki".

Natalia Dawidowska

Natalia Dawidowska, jedna z mieszkanek domu wielkiego brata, już na samym początku emisji programu ujawniła, że jest lesbijką. Coming-outu dokonała już w trakcie pierwszego odcinka "Big Brother Arena".

Michał Piróg

Michał Piróg ujawnił swoją orientację seksualną już na poczatku swojej kariery.

- Ja nie widzę potrzeby, żeby to ukrywać. Kiedyś to robiłem i było mi z tym bardzo niedobrze, więc teraz tego nie robię - powiedział.