LGBT wciąż obiektem ataków ze strony Andrzeja Dudy.. (zdj. il.) ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East NewsŹródło: (zdj. il.) ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 23 Czerwca 2020

Andrzej Duda nie daje za wygraną ws. LGBT. Próbował tłumaczyć, czym jest rodzina

LGBT wciąż jest obiektem ataków ze strony prezydenta Andrzeja Dudy. Głowa państwa nie odpuszcza i wyraźnie podkreśla swoje poglądy, które uderzają w społeczność LGBT, a których za wszelką cenę nie chce zmienić lub przynajmniej zaprzestać ich głoszenia publicznie. Prezydent mówił nawet o łamaniu konstytucji, jeśli ktoś myśli inaczej. O co chodzi?

- Każdy, kto podważa, że małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny, chce łamać polską konstytucję - powiedział prezydent podczas spotkania wyborczego w Poroninie. Ponadto głowa państwa powołuje się przy tym na ustawę zasadniczą. Jego zdaniem mówi o tym jej art. 18.

GW: Biskup Edward Janiak pilnie przewieziony do szpitala. “Był nietrzeźwy”, aż trudno uwierzyćGW: Biskup Edward Janiak pilnie przewieziony do szpitala. “Był nietrzeźwy”, aż trudno uwierzyćCzytaj dalej

LGBT wciąż obiektem ataków ze strony Andrzeja Dudy

Prezydent Andrzej Duda wciąż nie przejawia tolerancji, szacunku i zrozumienia dla środowiska LBGT oraz małżeństw jednopłciowych. Po ostatnich skandalicznych wydarzeniach i wypowiedziach, które odbiły się szerokim echem oraz falą krytyki w polskich i światowych mediach, Andrzej Duda nie daje za wygraną, stojąc twardo przy swoich poglądach, wartościach i przekonaniach.

Prezydent w ostatnich dniach odwiedził Małopolskę. Mieszkańców Poronina podczas spotkania wyborczego przekonywał, że najważniejsza jest rodzina, a konkretnie polityka prorodzinna. Andrzej Duda mówił, że od początku jego prezydentury nie miał najmniejszych wątpliwości, że "trzeba działać dla rodziny". W nawiązaniu do programu 500 plus prezydent podkreślił, że "ten cały system był dla rodziny".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Kilka dni temu Michał popełnił samobójstwo. W katolickiej szkole prześladowano go za orientację, tak kończy się nienawiść do LGBT
2. Chiny potwierdziły. Okropny skandal. Świat przeciera oczy z niedowierzania

Prezydent jednocześnie wyraźnie nawiązał także do środowiska LGBT i małżeństw jednopłciowych. Mówił m.in. o łamaniu konstytucji, jeśli ktoś podważa fakt, że małżeństwo to jedynie związek kobiety i mężczyzny. - Jest artykuł 18 w polskiej konstytucji, gdzie jest jasno napisane, że rodzina jest pod szczególną opieką ze strony polskiego państwa i pod szczególną ochroną, tak samą jak macierzyństwo, tak samo jak rodzicielstwo, a małżeństwo to jest związek kobiety i mężczyzny. Jest napisane? Jest. A kto to podważa, ten chce łamać polską konstytucję - powiedział Andrzej Duda.

Zdaniem prezydenta prawdziwa rodzina to jedynie ta składająca się z rodziców odmiennej płci i ich dzieci. Mówił o pokoleniowości. - Rodzina jest wielopokoleniowa i to są dzieci, to są rodzice i to są rodzice tych rodziców, czyli dziadkowie dzieci. I to jest rodzina - podkreślał prezydent.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 300 plus rusza od lipca, ale dostaną nie tylko dzieci. Świadczenie trafi też do niektórych dorosłych, może dostaniesz i ty
  2. Prześliczna Karolina pędziła motocyklem na solarium. Tragiczna śmierć. Nie żyje
  3. Przerażające odkrycie służb na południu Polski. Ciało było w stanie zaawansownego rozkładu
  4. Poczta Polska i absurdalny wydatek na worki za 5 mln zł? Dziwne tłumaczenia w oświadczeniu
  5. Z kranu zamiast wody popłynęło szambo. Fatalna awaria pod samą Warszawą
  6. Burze w dużej części kraju. IMGW ostrzega kolejne województwa 

Źródło: RMF FM