lgbt. Twitter | Barłomiej BublewiczŹródło: Twitter | Barłomiej Bublewicz
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 3 Lipca 2020

Mężczyzna wpadł w szał, wykrzykiwał skandaliczne, homofobiczne hasła. Nawoływał do krzywdzenia osób LGBT, wszystko się nagrało

Osoby LGBT nie mają w Polsce łatwego życia. Bardzo często staja się obiektem ataków oraz obelg. Nagranie wściekłych na takie osoby ludzi obiegło internet. Słowa, które na nim padają, porażają.

Opublikowane przez dziennikarza Onet.pl Barłomieja Bublewicza nagranie zostało zarejestrowane w Godziszowie, w województwie lubelskim. Internauci są oburzeni nienawiścią mężczyzn z filmiku.

Profesor Krzysztof Simon nie wytrzymał słów premiera. Nie krył oburzenia, Profesor Krzysztof Simon nie wytrzymał słów premiera. Nie krył oburzenia, "to absurd absolutny"Czytaj dalej

LGBT pod ostrzałem

Od kilku tygodni trwa atak środowiska PiS na osoby LGBT. Jak dotąd przybierał on wiele form. Osoby te były dehumanizowane, nazywane ideologią. Jeden z członków sztabu prezydenta stwierdził nawet, że osoby LGBT nie są równe "normalnym" obywatelom. Również sam prezydent forsował narrację dehumanizującą takie osoby. - Próbuje nam się wmówić że to są ludzie, a to ideologia - krzyczał na wiecu.

Takie słowa musiały odcisnąć piętno na społeczeństwie. Bulwersujące nagranie Bartłomieja Bublewicza przedstawia, jak kończy się takie igranie z ogniem: - Pe*ał z pe*ałem? No ludzie kochani. K... czy wyśta nienormalni? - odpowiada dziennikarzowi jeden z mężczyzn. - Ale jak się kochają? Łeb uciąć k... albo rozstrzelić. Niemiec k... by zrobił k.. lepiej. Już dawno Majdanek powinny otworzyć k... i ich w pierun do krematorium dać. Bydło pieruńskie - usłyszał redaktor.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Maryla Rodowicz ujawniła wysokość swej emerytury. Artystka może już tylko załamać ręce
2. Pilny apel Ministerstwa do Polaków. Chodzi o wczasy tysięcy ludzi

- Pojechaliśmy do gmin, które popierają Andrzeja Dudę. To była luźna rozmowa z wyborcami. Po ostatnim nagraniu zaczepili nas dwaj mężczyźni, zapytali, z jakiej jesteśmy telewizji. Na początku to była kulturalna rozmowa, powiedzieli, że wracają z pracy w polu. Na koniec, jak padł wątek LGBT, poniosły ich emocje - opowiada Bublewicz w rozmowie z "Wyborczą".

Aktywista LGBT Bartosz Staszewski zawiadomił w tej sprawie Prokuraturę Okręgową w Lublinie. Działacz powołuje się w zawiadomieniu artykuł 256 Kodeksu karnego, który mówi o publicznym propagowaniu ustroju faszystowskiego, oraz na artykuł 255 KK, który mówi o publicznym nawoływaniu do popełnienia zbrodni.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rząd wycofuje się z jednej z głównym obietnic? Media dotarły do nowych danych rządzących
  2. Jasnowidz Jackowski znowu ostrzega. Niepokojąca wizja. Zacznie się niedługo
  3. Jolanta Kwaśniewska po raz pierwszy publicznie poparła jednego z kandydatów na prezydenta. Powiedziała coś, co zaskoczyło wszystkich
  4. Kardynał Stefan Wyszyński wolałby to ukryć? Lokalna społeczność wspomina, jak targał dziewczęta za włosy i wiele innych
  5. Danuta Holecka chciałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej ukochane dziecko wołało o pomoc
  6. Ocieplenie klimatu nie na całym świecie? Jest jedno miejsce, które się ochładza

Źródło: Gazeta Wyborcza

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News