Lewica rośnie w siłę. flickr.com/LewicaRazemPartiaRazem
Źródło: flickr.com/LewicaRazemPartiaRazem
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 16 Grudnia 2019

Przełomowy sondaż wyborczy. Polska polityka nie będzie już taka sama

Lewica rośnie w siłę. Najnowszy sondaż poparcia jest przełomowy. Zaczyna się walka o drugie miejsce. Czy Lewica ma szansę dogonić Koalicję Obywatelską?

Drastycznie rośnie poparcie dla Lewicy, która jest coraz bliżej Koalicji Obywatelskiej, dosłownie o krok - wynika to z najnowszego sondażu przeprowadzonego dla prawicowego portalu wPolityce.pl. To jedyne zaskoczenie w tym badaniu, ale jak najbardziej istotne. Jak na razie - niezmiennie - pozycję lidera poparcia utrzymuje Prawo i Sprawiedliwość.

Różal potroił stawkę za znalezienie zwyrodnialca, który w potworny sposób skatował psaRóżal potroił stawkę za znalezienie zwyrodnialca, który w potworny sposób skatował psaCzytaj dalej

Lewica dogania KO

Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, to 40% osób, które wzięły udział w badaniu przeprowadzonym przez pracownię Social Changes, oddałoby swój głos na Prawo i Sprawiedliwość. To strata o trzy punkty procentowe w porównaniu do wyniku, jaki partia Jarosława Kaczyńskiego zdobyła podczas jesiennych wyborów parlamentarnych. Na drugim miejscu znalazłaby się zaś Platforma Obywatelska z 22-procentowym poparciem. To o dwa punkty procentowe mniej niż w poprzednim sondażu opublikowanym przez "wPolityce.pl". Jednak zaskakujący jest wysoki wynik, jaki w tym badaniu uzyskała Lewica, która dosłownie depcze po piętach ugrupowaniu Schetyny. Lewica mogłaby liczyć na 19% oddanych głosów. Oznacza to, że między Lewicą a PO są już tylko 3 punkty procentowe różnicy. Na Polskie Stronnictwo Ludowe zagłosowałoby 10% respondentów, a na Konfederację - 8%.

Badanie przeprowadzone zostało w dniach 6-10 grudnia. Wzięło w nim udział 1037 Polaków. Zastosowano metodę CAWI (ankiety internetowe).

twitter.com/Lewica_News

ZOBACZ TAKŻE:

1. W przyszłym roku istotne zmiany w prawie. Jest parę terminów, których musisz bezwzględnie dopilnować

2. Nieoczywiste objawy świadczące o zbyt wysokim cholesterolu. Wystarczy przyjrzeć się swoim oczom

3. Tragedia na Podlasiu. Mężczyzna odnalazł ciała żony i córki

4. Różal potroił stawkę za znalezienie zwyrodnialca, który w potworny sposób skatował psa

5. Niech dramatyczny apel tej kobiety pójdzie w świat. "On pewnego dnia zamarznie i się nie obudzi"

6. Dostałeś taką wiadomość na maila? Pod żadnym pozorem w nią nie klikaj, padłeś ofiarą oszustów