Lewica organizuje protest. (zdj. ilustr.); Piotr Molecki/East News
Źródło: (zdj. ilustr.); Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 17 Maja 2020

Jedna z partii organizuje wielkie protesty w całej Polsce. Powodem film Sekielskiego, o co chodzi?

Lewica postanowiła zareagować na najnowszy film braci Sekielskich pt. "Zabawa w chowanego". Przedstawiciele partii organizują protest przed kościołami oraz siedzibami kurii i Episkopatu.

Nowy dokument Tomasza i Marka Sekielskich opowiadający o problemie pedofilii w Kościele katolickim wzbudza wiele emocji. W odpowiedzi na ten film Lewica, za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych, organizuje akcję protestacyjną przeciwko instytucji kościoła, ukrywającej przestępstwa księży. "Dość zabawy w chowanego", twierdzą działacze partii.

Uważaj, abyś nie dostał kolosalnego mandatu od jutra. Jak dotrzeć do fryzjera lub kosmetyczki?Uważaj, abyś nie dostał kolosalnego mandatu od jutra. Jak dotrzeć do fryzjera lub kosmetyczki?Czytaj dalej

Lewica: "Pokażmy, że to, co oni chcą ukryć w ciemnościach, my oświetlimy"

Protest ma się odbyć dzisiaj o godzinie 21 przed kościołami w całej Polsce. "Okażmy swoją solidarność z ofiarami księży-pedofilów i pokażmy, że cała Polska patrzy na sprawców. Hierarchowie i politycy bawią się w chowanego? My mówimy: raz, dwa trzy, cała Polska patrzy!", czytamy we wpisie na Facebooku.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wiadomości TVP złamały wczoraj przepisy? Bulwersujące fragmenty programu
2. Nawet 150 zł więcej do emerytury, jest nowy sposób. Nie spiesz się, a twoje świadczenie będzie wyraźnie wyższe

Według organizatorów akcji dokument braci Sekielskich "obnaża sojusz tronu i ołtarza chroniący księży-pedofilów". I dodają: "To cały system, w którym ofiary zostają same – ze swoim wstydem i cierpieniem, które prowadzą do depresji, nałogów i nierzadko prób samobójczych w późniejszym życiu. My mówimy: dość!".

Pomysłodawcy wydarzenia apelują o przyniesienie świeczek. "Pokażmy, że to, co oni chcą ukryć w ciemnościach, my oświetlimy, żeby już nigdy nie pozostało w ukryciu, żeby sprawcy nie pozostali bezkarni, a ofiary bez zadośćuczynienia", wyjaśniają. Proszą także o przestrzeganie obowiązujących przepisów i przyjście w maseczce ochronnej.

ZOBACZ TAKŻE:

   1. Ważna zmiana dla wielu Polaków. Niektórzy nie będą musieli poddawać się 14-dniowej kwarantannie
   2. Kwarantanna w kościele. Świątynia zamknięta, msze odwołane
   3. Niewiarygodny skandal. Radny chce "utylizować bezdomne zwierzęta"
   4. Dziennikarze przyłapali Tadeusza Rydzyka. Jego imperium rozrasta się w ciszy
   5. Najnowszy sondaż prezydencki zmienia wszystko. Czy warto było dokonać zamiany kandydata?
   6. Film z polskiego miasta robi furorę w internecie. Natura pokazała klasę

Źródło: wp.pl / Facebook