Leszek Miller
Źródło: https://www.facebook.com/MillerLeszek/photos/a.409450259440095/994213320963783/?type=3&theater
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 8 Stycznia 2020

Leszek Miller ujawnił kulisy startu Magdaleny Ogórek w wyborach. Mocne słowa

Leszek Miller po raz kolejny powrócił do startu Magdaleny Ogórek w wyborach prezydenckich w 2015 roku. Jego zdaniem dziennikarka mogłaby osiągnąć o wiele lepszy wynik, gdyby stosowała się do wskazówek partyjnych kolegów.

"Przy okazji każdych wyborów, a najmocniej tych, które przed nami, jeden temat powraca niczym bumerang. Odniosę się do niego raz jeszcze", czytamy na Facebooku lewicowego polityka. Mowa, rzecz jasna, o wyborze Ogórek na kandydatkę Sojuszu Lewicy Demokratycznej w ostatnich wyborach prezydenckich.

Miller już na początku posta zapewnia, ze obecna dziennikarka TVP nie była "kandydatką z kapelusza". Jak czytamy na Facebooku, "W 2011r. była kandydatką SLD w wyborach parlamentarnych z okręgu Rybnik. Reklamowali ją wtedy Aleksander Kwaśniewski i Ryszard Kalisz. Była ściśle związana z przewodniczącym Napieralskim i ówczesną grupą przywódczą. Spotykałem ją na wielu imprezach SLD. To nie była osoba, która pojawiła się znikąd, a decyzja o jej wyborze była podjęta w sposób kolektywny".

Ukraiński samolot mógł zostać zestrzelony. Pilne ustalenia mediówUkraiński samolot mógł zostać zestrzelony. Pilne ustalenia mediówCzytaj dalej

Leszek Miller: zaczynała z wysoką pozycją

Przypomnijmy, że Ogórek osiągnęła w wyborach marne 2,38 proc. głosów i zajęła w nich piąte miejsce. Miller przekonuje jednak, że gdyby dziennikarka wykazała wówczas nieco więcej pokory, wynikł mógł być zupełnie inny.

"Magdalena Ogórek zaczynała z wysoką pozycją i gdyby stosowała się do naszych wskazówek, a zwłaszcza do wskazówek człowieka, który naprawdę chciał jej pomóc, nieżyjącego już Tomka Kality, mogłaby zakończyć kampanię zupełnie inaczej. Uznała, że sama wie lepiej, zaczęła się dystansować od SLD uznając, że ten elektorat i tak na nią zagłosuje", czytamy w wypowiedzi byłego szefa SLD.

Następnia wytacza nieco cięższe działo: "Popełniała błąd za błędem. W pewnym momencie mieliśmy nawet szczerą chęć poinformować opinię publiczną, że już jej nie wspieramy…".

"Ja byłem wówczas przewodniczącym SLD, a główny ciężar odpowiedzialności zawsze spoczywa na kapitanie statku", pisze na koniec Miller. W 2016 roku polityk przestał pełnić funkcję szefa Sojuszu Lewicy Demokratycznej. "Sukces zawsze ma wielu ojców. Porażka wręcz przeciwnie", czytamy w zamieszczonych pod postem hasztagach.

Po wyborach drogi Magdaleny Ogórek i SLD rozeszły się. Kobieta jest dziś dziennikarką TVP Info.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Zmiany w 500 plus również w 2020. Problematyczna sprawa z wnioskami może wielu wprowadzić w błąd

2. Prosty i naturalny sposób na nadciśnienie. Aby go przygotować wystarczy kilka minut

3. Anna Dymna z bardzo ważnym apelem. Nie przechodźcie obok niego obojętnie

4. Wynajmujesz mieszkanie? 2020 rok nie przynosi dobrych wieści

5. Kidawa-Błońska prosi o pomoc Jarosława Kaczyńskiego. O co chodzi?

6. Papież Franciszek ogłosi abdykację? Jest oficjalny komentarz sekretarza Benedykta XVI