Leszek Miller stracił stanowisko przewodniczącego polskiej lewicy w Grupie Postępowych Socjalistów i Demokratów.. Jan BIELECKI/East NewsŹródło: Jan BIELECKI/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 12 Stycznia 2021

Leszek Miller stracił stanowisko w PE. Poważny zgrzyt na Lewicy

Leszek Miller stracił stanowisko przewodniczącego polskiej lewicy w Grupie Postępowych Socjalistów i Demokratów. Wiosna i SLD utworzyły w Parlamencie Europejskim wspólną delegację Nowej Lewicy. Były premier przekazał, że nie jest jej członkiem.

  • Utworzenie delegacji Nowej Lewicy w PE, złożonej z członków Wiosny i SLD, doprowadziło do sporego zamieszania
  • Jej przewodniczącym został Robert Biedroń, który wśród członków wskazał m.in. Leszka Millera
  • „Przypisywanie mi udziału w tym projekcie jest przykrą manipulacją”, wskazuje były premier

Nowym szefem reprezentacji utworzonej w Parlamencie Europejskim został Robert Biedroń. W poniedziałek polityk napisał, że „polscy posłowie do PE z SLD i Wiosny powołali właśnie nową, wspólną delegację Nowej Lewicy w ramach grupy S&D”.

Jednocześnie wskazał: Członkami delegacji, której będę miał przyjemność przewodniczyć, zostali: Marek Balt (skarbnik), Łukasz Kohut, Bogusław Liberadzki i Leszek Miller.

Oświadczenie Biedronia oznacza, że Miller stracił tym samym stanowisko przewodniczącego polskiej lewicy w Grupie Postępowych Socjalistów i Demokratów. W tym miejscu dochodzimy do pewnego zgrzytu w relacjach europosłów.

Szczegóły zamieszania wewnątrz Lewicy przytacza Wirtualna Polska.

Pod sądem ludzie z tęczowymi flagami i transparentami. Trzy kobiety odpowiedzą za tęczową Matkę BoskąPod sądem ludzie z tęczowymi flagami i transparentami. Trzy kobiety odpowiedzą za tęczową Matkę BoskąCzytaj dalej

Leszek Miller: „Przykra manipulacja”

Doniesień Roberta Biedronia nie potwierdził były premier z czasów rządów Sojuszu Lewicy Demokratycznej Leszek Miller. Do sprawy odniósł się jednak za pośrednictwem Twittera.

Wbrew informacjom R. Biedronia nie jestem członkiem delegacji Nowej Lewicy w PE, nie uczestniczyłem też w spotkaniu inicjatywnym. Przypisywanie mi udziału w tym projekcie jest przykrą manipulacją. M. Belka i W. Cimoszewicz również nie zgłosili akcesu do delegacji Biedronia, czytamy we wpisie polityka.

Słowa europosła Biedroń skomentował w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

W poniedziałek wystosowałem do nich, jako przewodniczący delegacji, oficjalne zaproszenie do przyłączenia się do naszej delegacji. Mam nadzieję, że obaj do niej przystąpią. Drzwi są dla nich otwarte i liczę na współpracę – mówił nowy lider Lewicy w PE, cytowany przez WP.

Polsat News zaznacza, że były kandydat Lewicy w wyborach prezydenckich wskazał, iż naturalnym wydaje mu się pomysł, według którego SLD i Wiosna powinny połączyć się w Nową Lewicę.

Mam nadzieję, że pan premier Leszek Miller dobrze się będzie czuł w Nowej Lewicy – dodał.

źródło: WP / Twitter / Polsat News

Artykuły polecane przez redakcję WTV: