Magda Ogórek. Instagram/magdalena.ogorekŹródło: Instagram/magdalena.ogorek
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 13 Grudnia 2019

Dlaczego wystawili Magdę Ogórek? Leszek Miller zdradził kulisy kampanii

Leszek Miller był gościem Moniki Jaruzelskiej w programie "Towarzyszka Panienka". Były premier w szczerej rozmowie opowiadał między innymi o tym, dlaczego kandydatką SLD w wyborach prezydenckich z 2015 roku została Magda Ogórek.

W programie nagrywanym w domu generała Wojciecha Jaruzelskiego Leszek Miller został zapytany m.in. o historię startu Ogórek w wyborach prezydenckich. Choć dziś trudno w to uwierzyć, kojarzymy ją bowiem obecnie ze zgoła innym środowiskiem, dziennikarka poszła do wyborów właśnie z ramienia lewicy.

Leszek Miller: Młodość, urokliwość...

– Ogórek nie pojawiła się gdzieś na początku jako kandydatka, ale ja wtedy rozmawiałem z wieloma osobami. Tylko wszyscy mi odmawiali, z argumentem, że wg sondaży Komorowski wygra w I turze. I to z przewagą, wobec tego moi koledzy mówili: po co mam uczestniczyć w rozstrzygniętych wyborach? Przyjdź do mnie za 5 lat, to ja wtedy będę chętnie, bo z Komorowskim to nikt nie wygra – mówi Miller w rozmowie z Jaruzelską, cytowany przez "Super Express".

Kobieta wsiadła do windy, zapominając o swoim psie na smyczy. Bohaterska, natychmiastowa reakcja mężczyznyKobieta wsiadła do windy, zapominając o swoim psie na smyczy. Bohaterska, natychmiastowa reakcja mężczyznyCzytaj dalej

Były premier stwierdził, że jako kandydata na prezydenta proponował Ryszarda Kalisza, jednak propozycja ta spotkała się z ostrym sprzeciwem jego partyjnych kolegów. Następnie przyszła pora na kobiety, jednak, jak twierdzi, wszystkie odmawiały, zaznaczając, że wybory są już rozstrzygnięte.

– Po co my szukamy tak daleko? – wspomina słowa swojego współpracownika Leszek Miller. – Przecież jest Magdalena Ogórek. Z doktoratem, dziennikarka, ze swoim programem w telewizji TVN...

Jak twierdzi, Ogórek z początku się wahała, zdawała sobie bowiem sprawę, że jeśli się zdecyduje, będzie musiała odejść z telewizji. Zdaniem Millera Ogórek świetnie wypadła na posiedzeniu zarządu. Podczas głosowania w sprawie jej kandydatury oddano tylko jeden głos przeciw.

– Na początku to nawet nieźle szło – mówi, przypominając kandydaturę dzienniarki TVP Info.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Pobierasz dwa razy 500 plus, zmniejszą ci wypłatę. Bezlitosny wyrok Trybunału

2. Nie żyje 17-latek. Wszystko przez zbyt gwałtowny ruch głową

3. Ksiądz dziękował za głosowanie na konkretną partię. Właśnie awansował

4. Jolanta Kwaśniewska znów została pomówiona. Składa zawiadomienie i przypomina przykrą historię z przeszłości

5. Janusz Korwin-Mikke ze szczegółami o pierwszych razach. Reakcja publiczności bezcenna

6. Najpierw 14-letnia Dżessika współżyła z 2 chłopakami w szkolnej toalecie, ale później było już tylko gorzej. Rzeczy, które kazała zrobić Sebastianowi są po prostu straszne