Lekcje religii będą obowiązkowe? Tego chce arcybiskup. youtube/Archidiecezja Katowicka
Źródło: youtube/Archidiecezja Katowicka
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 2 Stycznia 2020

Lekcje religii w szkołach będą obowiązkowe? Zdumiewający apel do ministerstwa

Lekcje religii będą obowiązkowe? Tego chciałby metropolita katowicki, abp Wiktor Skworc, apelujący do Ministerstwa Edukacji Narodowej o zmianę przepisów.

Abp Wiktor Skworc, podczas mszy świętej w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach 1 stycznia, wydał apel do MEN. Metropolita domaga się zmian w przepisach, dotyczących zajęć religii i etyki w szkole. Uważa, że powinny być obowiązkowe.

Wtopa Natalii Oreiro na Sylwestrze Marzeń. Wszystko widać na nagraniuWtopa Natalii Oreiro na Sylwestrze Marzeń. Wszystko widać na nagraniuCzytaj dalej

– W naszym systemie szkolnym – kiedy dziecko czy młody człowiek – wypisuje się z religii otrzymuje niejako w prezencie czas wolny, gdyż nie ma obowiązku korzystania z zajęć etyki – grzmiał.

Lekcje religii będą obowiązkowe?

Metropolita zauważa, że coraz większa liczba młodych ludzi rezygnuje z zajęć. Źródła tego stanu rzeczy upatruje w nastawieniu rodzin, kryzysie kościelnym oraz organizacji zajęć. Abp Skworc twierdzi, że nieuczestniczące w lekcjach religii dzieci, skończą jako osoby pozbawione „wartości religijnych, ale również humanistycznych, wspólnych wspólnocie narodowej i całej ludzkiej rodzinie”.

- Nauczanie religii w szkole i zajęcia z etyki będą odpowiedzią na poczucie zagubienia, dezorientacji, niezadowolenia i braku poczucia sensu wśród młodego pokolenia, czego krańcowym wyrazem są samobójstwa młodocianych - tłumaczył abp Wiktor Skworc.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

2. Nowe ognisko ptasiej grypy w Polsce. Objawy i powikłania, które mogą pojawić się u ludzi

3. Warszawiacy oszukani w sylwestra? Ratusz milczy

4. Joanna Szczepkowska próbowała pomóc umierającemu człowiekowi. Skandaliczne zachowanie pogotowia

5. W rządzie zasiada milioner. Znamy wartość majątku Mateusza Morawieckiego i ministrów

6. Poszło na wizji na żywo, skandal na Sylwestrze z TVP. Na jaw wyszło oszustwo organizatorów