Lekarze z Francji pozywają swój rząd, zarzucając kłamstwo i bezczynność.. PxfuelŹródło: Pxfuel
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 22 Marca 2020

600 lekarzy pozywa premiera i b. minister zdrowia. Ważna decyzja medyków we Francji, oskarżają polityków o bezczynność

Lekarze z Francji pozywają polityków. Powodem "bezczynność i ukrywanie epidemii". Zarzucają premierowi Édouardowi Philippe'owi i byłej minister zdrowia Agnes Buzyn kłamstwo, zatajanie i brak szybkich działań. Do zbiorowego pozwu dołączyło ponad 600 francuskich lekarzy. Skarga trafi do Trybunału Sprawiedliwości Republiki.

Ponad 600 francuskich lekarzy postanowiło pozwać wpływowych polityków. Dotyczy to głównie premiera Édouarda Philippe'a i byłej minister zdrowia Agnes Buzy. Powodem jest bezczynność i zatajanie informacji o rozprzestrzenianiu się koronawirusa we Francji. Zbiorowa skarga wysłana została już do Trybunału Sprawiedliwości Republiki.

45-latek z Głogowa zmarł w kwarantannie. Padły mocne oskarżenia pod adresem rządu45-latek z Głogowa zmarł w kwarantannie. Padły mocne oskarżenia pod adresem rząduCzytaj dalej

Lekarze francuscy pozywają swój rząd za "bezczynność i ukrywanie epidemii" i "kłamstwo rządowe"

Jak informuje "Le Figaro", skarga wystosowana przez ponad 600 lekarzy, członków grupy C19, została wysłana 19 marca do Trybunału Sprawiedliwości Republiki (czyli francuskiego Trybunału Stanu).

Francuscy lekarze skarżą się przede wszystkim na brak odpowiedniego przygotowania do wybuchu epidemii ze strony rządu. Przejawia się to m.in. brakiem masek ochronnych i innych niezbędnych do walki z wirusem rzeczy, których nie ma w wystarczającej liczbie. Zażalenie dotyczy też nieprawdziwych informacji od rządu o tym, że mają się one pojawić.

Pracownicy służby zdrowia mówią także o "rządowym kłamstwie", twierdząc bowiem, że rząd dobrze wiedział o zbliżającej się epidemii. Ich zdaniem sprawę zlekceważono, być może chcąc nie wywoływać paniki wśród obywateli, i zadziałano stanowczo za późno.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Prezydent Radomia przekazał tragiczną wieść. Zmarł 43-latek zakażony wirusem, był kierowcą PKS
2. "Kobieta wjechała pod ciężarówkę, zginęła na miejscu". Śmiertelny wypadek na ważnej drodze na Mazowszu

W pozwie o "bezczynność i ukrywanie informacji o epidemii" oskarżyli premiera Édouarda Philippe'a i byłą minister zdrowia Agnes Buzyn.

W wywiadzie dla "Le Monde" w tym tygodniu sama Buzyn przyznała, że ​​kiedy zrezygnowała w lutym z pełnionej funkcji ministra zdrowia, już wiedziała "o zbliżającym się tsunami" oraz o tym, że będą tysiące ofiar wirusa. Spodziewać się tego mógł zatem każdy, w tym cały rząd, o czym toczono nawet rozmowy.

Zbiorowa skarga lekarzy trafi do Trybunału Sprawiedliwości Republiki, a tam zostanie najpierw rozpatrzona przez specjalną komisję, która może ją odrzucić. Jeśli zaś sąd wyda orzeczenie na korzyść lekarzy, Philippe i Buzyn mogą zostać skazani nawet na dwa lata pozbawienia wolności i karę grzywną w wysokości 30 000 euro.


ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skoczek narciarski wyjechał na wakacje mimo epidemii. Fani oburzeni, nie pozostawili na nim suchej nici (FOTO)
  2. Przestępcy znaleźli wyjątkowo perfidny sposób na okradanie mieszkań. Uważaj, kto do Ciebie puka
  3. Dwóch Polaków próbowało dostać się do Czech. Wskoczyli do rzeki, kuriozalny finał sprawy
  4. Selfie albo szybka wizyta policji. Rusza aplikacja dla osób w kwarantannie, jej szczegóły zaskakują
  5. Stanowcza opinia polskiego nauczyciela. Wytknął wszystkie problemy polskiej szkoły, wpis stał się hitem
  6. Włochy opublikowały porażający raport. Nie wszyscy, którzy zmarli na koronawirusa, wcześniej chorowali, smutna prawda

Źródło: tvn24.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News