Lekarze. (zdj. Il. ) ; Jakub Kaminski/East NewsŹródło: (zdj. Il. ) ; Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 15 Października 2020

Niebywały wyciek dokumentów rządu ws. ostatnich dni i tygodni. Wszystko opublikowane w mediach

Czy lekarze potrzebują mobilizacji? Skierowano ważny apel do medyków. Okazuje się, że wielu z nich nie chce walczyć z pandemią. Dziennikarze ujawnili rządowy dokument dotyczący projektu, który został zapowiedziany przez Prezesa Rady Ministrów.

Podczas najbliższego posiedzenia Sejmu obóz rządzący będzie wdrażał projekty, które mają przyczynić się do zahamowania dalszej transmisji wirusa. "Wirtualna Polska" wskazuje, że wicemarszałek Ryszard Terlecki planuje zwołanie sesji w ciągu najbliższego tygodnia. Jedną z ustaw ma dotyczyć nakazu noszenia maseczek. Wciąż jednak trwa debata w sprawie upadającej służby zdrowia. Lekarze mają zmobilizować się do walki z pandemią. Portal "WPolityce" deklaruje, że dotarł do rządowego dokumentu w tej sprawie. Według między innymi Jacka Sasina, lekarze mają odmawiać stawiania się w szpitalach po otrzymaniu zawiadomienia ze strony wojewodów.

Nagły wypadek na planie w słynnych show TVN, mogło dojść do tragedii. Co się wydarzyło?Nagły wypadek na planie w słynnych show TVN, mogło dojść do tragedii. Co się wydarzyło?Czytaj dalej

Czy lekarze nie stawiają się na wezwania? Tak wynika z dokumentu rządu

W jednym z programów Polskiego Radia Jacek Sasin skomentował postawę lekarzy. - Mamy zabezpieczone środki medyczne do walki z pandemią. Występują jednak problemy, tym problemem jest chociażby zaangażowanie personelu medycznego, lekarzy. Niestety występuje taki problem, jak brak woli części środowiska lekarskiego - deklarował na antenie publicznego nadawcy. Lekarze od marca walczą w tak zwanej pierwszej linii z wirusem. Deklaracje rządzących o "mobilizacji" lub "dyscyplinowaniu" lekarzy podzieliły opinię publiczną. Zwolennicy ugrupowań opozycyjnych obwiniają Zjednoczoną Prawicę za zaniedbania w służbie zdrowia.

Gwiazdor serialu Gwiazdor serialu "M jak miłość" przeżywa osobisty dramat. Ujawniono prawdę, której nikt się nie spodziewałCzytaj dalej

Od początku października bijemy kolejne rekordy zachorowań. Na jednego lekarza przypada coraz większa liczba chorych. Wojewodowie, chcąc zwiększyć liczbę pracowników w poszczególnych szpitalach, skierowali specjalne apele do izb, w których zatrudnia się medyków oraz pielęgniarki. "WPolityce" informuje, że kadra medyczna miała nie odpowiedzieć na wezwania. Przyczyną może być lęk przez drastycznym rozwojem pandemii. Dziennikarze podają, że w województwie opolskim nie zgłosili się dodatkowi specjaliści. Na Śląsku zaś do pomocy miało zgłosić się zaledwie trzech lekarzy Okazało się jednak, że tylko jeden z nich miał odpowiednie uprawnienia. "W województwie mazowieckim apel został rozpropagowany za pośrednictwem strony internetowej izby lekarskiej, jednak izba nie podjęła aktywnych działań w przedmiotowym zakresie i do pracy nie skierowano żadnej osoby za jej pośrednictwem" - czytamy w rządowym dokumencie, opublikowanym przez "WPolityce".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Początek końca Tadeusza Rydzyka? Wszczęto procedury, których finał może być bolesny
2. Z jej konta zniknęło nagle 1430,17 zł. Masowo ściągają absurdalną opłatę, apel Sasina nic nie dał
3. Stan polityka PiS zakażonego koronawirusem pogorszył się. Jest pod tlenem

Co więcej, lekarze mają unikać pracy za pośrednictwem zwolnień. "Pozostali wojewodowie zgłaszali analogiczne trudności w zakresie skutecznego pozyskiwania personelu medycznego do pracy w związku z COVID-19. Z uwagi na przedstawione powyżej problemy, w tym brak oczekiwanego zaangażowania ze strony izb medycznych wojewodowie odstąpili od wydawania dalszych poleceń skierowanych do personelu medycznego" - czytamy w dokumencie, który został ujawniony przez portal "WPolityce". Jak wynika z informacji przekazanych przez medium, w poszczególnych województwach wydano od kilkudziesięciu do ponad 200 wezwań. Ostatecznie stawia się jedynie kilku lekarzy oraz pielęgniarek. Medium zaznacza, że nie każdy z nich posiada odpowiednie uprawnienia. Jedną z metod ominięcia pracy jest zwolnienie lekarskie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kamil Stoch zaliczył upadek na treningu. Kibice zamarli, upadł na brzuch tuż po oddaniu skoku
  2. Podczas pogrzebu usłyszeli zdumiewające dźwięki z trumny. Gdy ją otworzyli, zupełnie zdębieli
  3. Czy kary za śmiecenie w lesie muszą być wyższe, aby przemówić ludziom do rozsądku? Najnowsze odkrycie leśników zatrważa
  4. Polska przez homofobię bez dostępu do kolejnej usługi. Jesteśmy na liście z Afganistanem, Białorusią i Kirgistanem
  5. Ksiądz myślał, że nikt nie zobaczy, co robi w internecie? OMZRiK nagłaśnia niewiarygodnie skandaliczne wpisy
  6. Udzielał bierzmowania setkom uczniów. U biskupa wykryto koronawirusa, sanepid wkrótce zacznie działać

Źródło: [WPolityce]

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News