DGP. Jan Bielecki/ EastNewsŹródło: Jan Bielecki/ EastNews
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 7 Maja 2020

Strach lekarzy przed jeżdzeniem do zgonów zakażonych jest niewyobrażalny. Porażające

Lekarze muszą się tego podejmować. DGP przedstawił opinii publicznej sondę, w której przedstawił, że wciąż brakuje w Polsce koronerów. Są oni niezbędni do stwierdzenia zgonu w wyniku koronawirusa.

Jak wynika z przeprowadzonego badania, nie w każdym województwie powołano osoby odpowiedzialne za stwierdzanie przyczyn zgonów wśród Polek i Polaków. Z relacji dziennika wynika, że już od kwietnia w kompetencji wojewodów leży wyznaczanie lekarzy, którzy mają pełnić obowiązki koronera. Zadaniem administracji państwowej jest też wyszkolenie nowego personelu, jak i przekazanie mu adekwatnego sprzętu, który umożliwi sumienne i bezpieczne przeprowadzanie sekcji. To, co ma miejsce w praktyce, znacznie odbiega od nałożonych przepisów.

Niewyobrażalnie tragiczne, ciało dziecka finalnie odnaleziono na dnie studni. Kilka dni wcześniej zmarła młoda kobietaNiewyobrażalnie tragiczne, ciało dziecka finalnie odnaleziono na dnie studni. Kilka dni wcześniej zmarła młoda kobietaCzytaj dalej

Lekarze boją się badać zmarłych w wyniku koronawirusa

Jak podaje "Dziennik Gazeta Prawna" w Domu Pomocy Społecznej w Liskowie w ciągu samego weekendu miało miejsce aż 7 zgonów. Lekarka wysłana do przebadania zmarłych nie miała kompletnego pojęcia o panujących zasadach. Z relacji "DGP" wiemy, że medyczce brakowało wiedzy na temat przepisowego ubioru oraz samego przebiegu procedury. Stwierdzenie przyczyny śmierci u zakażonych wychodziło poza jej możliwości. Przytoczona historia jest jednym z wielu przykładów nieprzygotowania medyków do diagnozowania zmarłych.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Umorzono śledztwo księdza z Zielonki. Wielu zastanawia się dlaczego
2. Sejm przyjął zmiany w podatkach. Opozycja alarmuje, przekazanych zostanie zbyt dużo informacji o obywatelach

Z informacji Dziennika wiemy, że problemy z dostępem do wykwalifikowanego koronera to bolączka dręcząca naszą służbę zdrowia od wielu lat. Redakcja podkreśla, że trwają prace nad utworzeniem osobnego projektu ustawy w tej sprawie. Przypomnijmy, że na czas pandemii obowiązkiem wojewodów jest zapełnianie panujących braków kadrowych. Do ich kompetencji należy również odpowiednie wyszkolenie medyków do sprawowania nowej funkcji. Warto podkreślić, że wojewodów wyznacza Prezes Rady Ministrów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Epidemiolog w ostrych słowach krytykuje lockdown Polski. Drakońskie i niepotrzebne ograniczenia
  2. Ogromna fala krytyki na szkołę jazdy. Kursantom po miesiącach puściły nerwy
  3. Skandaliczne zachowanie policjanta. Robi zdjęcia dokumentów tożsamości i publikuje w internecie
  4. Czy w kinach i teatrach obowiązywać będzie zachowanie bezpiecznej odległości? Nagłe oświadczenie wicepremiera
  5. Niewyobrażalnie tragicznie, doszło do okropnego wypadku. Nie żyje 11-latka i mężczyzna
  6. Katastrofa samolotu medycznego. Nikt nie przeżył, zginął też lekarz i pielęgniarka

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News