Lekarka zemsta. Pixabay / Anh Nguyễn DuyŹródło: Pixabay / Anh Nguyễn Duy
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 16 Kwietnia 2020

Sąsiedzi zemścili się na lekarce, bo nie chciała się wyprowadzić. Zatrważającą historię ujawniła jej przyjaciółka

Lekarka nie chciała się wyprowadzić z osiedla, chociaż żądali tego jej sąsiedzi. Ostatecznie padła więc ofiarą zemsty. Sprawę na Facebooku opisała jej koleżanka, która nie ukrywała oburzenia.

Pani Magdalena Kachniewska ujawniła we wpisie na Facebooku, z jakimi szykanami spotkała się jej koleżanka. Ta jest bowiem lekarką, która wciąż, w dobie pandemii na co dzień zajmuje się pacjentami. To niestety nie spodobało się osobom, mieszkającym w jej sąsiedztwie.

Minister zdrowia zwrócił się z ważnym, pilnym apelem. Dotyczy wszystkich PolakówMinister zdrowia zwrócił się z ważnym, pilnym apelem. Dotyczy wszystkich PolakówCzytaj dalej

Lekarka padła ofiarą szykan

- Moja przyjaciółka - lekarka pracująca w szpitalu - została bardzo stanowczo poproszona przez innych mieszkańców bloku, żeby na czas epidemii się wyprowadziła. Usiłowała zignorować żądania sąsiadów, więc oblano jej drzwi farbą, a w pobliskim warzywniaku właścicielka odmawia jej obsługi. O ironio na początku pandemii zaopatrywała sąsiadów w maseczki i część z nich właśnie wtedy dowiedziała się, że to lekarka - przekazała pani Magdalena.

W sieci nie brakuje niestety podobnych przypadków. Onet opisał między innymi historię pana Macieja, który przekazał, że rodzice znajomych jego dzieci zabronili im się z nimi bawić. Jak twierdzili, cała rodzina mogła być przecież zakażona, gdyż mężczyzna pracuje jako pielęgniarz w szpitalu zakaźnym.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Pracownik sanepidu ujawnia, dostali z góry przykaz ws. wysokości wlepianych kar. Będziecie wściekli
2. Służby pilnie poszukują klientów Lidla. Robiłeś wtedy zakupy? Natychmiast zgłoś się do sanepidu

- Wyodrębniliśmy trzy obszary hejtu, z jakim spotykają się lekarze i lekarki. Jeden związany jest z informacjami medialnymi. Jeżeli są przekazane nierzetelnie lub wyrażają dobitne opinie na temat procedur, bez wcześniejszej weryfikacji, uruchamia się spirala nienawiści - przekazała w rozmowie z Onetem lek. Maria Kłosińska, koordynatorka mediów OIL w Warszawie.

Poza tym problemem mają być także reakcje niektórych internautów na ujawnianie przez lekarzy nieprawidłowości w systemie ochrony zdrowia. Jak stwierdziła Kłosińska, niejednokrotnie "w komentarzach wylewa się żółć". Takie sytuacje niestety działają na medyków bardzo negatywnie, "odbierając odwagę do mówienia głośno o tym, jaka jest sytuacja".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szanowany epidemiolog uważa, że wirus zostanie z nami już na zawsze
  2. Aż 7 banków ostrzega swoich klientów przed kłopotami. Przygotuj się na problemy z dostępem do pieniędzy
  3. Biedronka wprowadzi pewne zmiany. Chodzi o małych producentów
  4. Spadek w wykonywaniu testów? Minister Zdrowia się tłumaczy, czym było to spowodowane
  5. Co tam się dzieje? Gigantyczna kolejka pod sklepem na Wiejskiej, symboliczny widok
  6. Kraj, w którym sytuacja jest najgorsza. Wcale nie USA czy Włochy, wielu będzie zaskoczonych

Źródło: Onet