Lek polskich naukowców na wirusa SARS-CoV-2 okaże się przełomowy w walce z epidemią?. pixnio.comŹródło: pixnio.com
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 10 Kwietnia 2020

Przełom w walce z epidemią. Wszystko dzięki pracy polskich naukowców

Lek na wirusa SARS-CoV-2 okaże się przełomowy w walce z epidemią? Wiele na to wskazuje, obecnie trwają intensywne badania polskich naukowców. Czym różni się terapia przeciwko wirusowi zaproponowana przez naszych specjalistów, od poszukiwanej i najbardziej pożądanej na całym świecie szczepionki?

- To może być przełom w walce z obecną epidemią – przyznaje prof. Jan Walewski, dyrektor Narodowego Instytutu Onkologicznego.

Po cichu przyjęto niepokojącą ustawę. O co chodzi?Po cichu przyjęto niepokojącą ustawę. O co chodzi?Czytaj dalej

Lek polskich naukowców na wirusa SARS-CoV-2 okaże się przełomowy w walce z epidemią?

Trwają intensywne poszukiwania terapii lekowej przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. Prowadzą je Naukowcy z Narodowego Instytutu Onkologii w Warszawie wraz z badaczami z Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN. Jak się okazuje, jest to zupełnie inna ścieżka wytyczona przez polskich naukowców, która ma doprowadzić do wynalezienia skutecznego leku do walki z chorobą COVID-19, niż większość innych prac prowadzonych w tym samym celu w tej chwili na świecie.

Prof. dr hab. n. med. Jan Walewski, dyrektor Narodowego Instytutu Onkologicznego im. Marii Skłodowskiej-Curie Państwowego Instytutu Badawczego w wywiadzie udzielonym "Rzeczpospolitej" zapewnia, że ten lek może okazać się przełomem w walce z pandemią.

Koncepcja naukowców z NIO polega na połączeniu bakteriofaga z nanoprzeciwciałami. - W naturalnych warunkach bakteriofag jest wirusem atakującym bakterie - zwraca uwagę prof. Walewski. - Można powiedzieć, że nie „widzi" ludzkiego wirusa, dlatego naszym zadaniem jest wyposażyć takiego bakteriofaga w urządzenie, które umożliwi mu rozpoznanie i przyłączenie się do tego konkretnego patogenu. Naukowiec podkreśla, że projekt ten zakłada wykorzystanie nanoprzeciwciało, które zostaną umieszczone na główce bakteriofaga.

p>DZISIAJ GRZEJE: 1. Ministerstwo Zdrowia pokazało najnowszy raport. Tragiczne wieści, jedna z ofiar miała jedynie 35 lat
2. Polski lek na koronawirusa. Innowacyjny pomysł naukowców z Warszawy

- To nanoprzeciwciało rozpozna wirusa SARS-CoV-2 i uniemożliwi mu wniknięcie do ludzkich komórek – wyjaśnia dyrektor NIO na łamach "Rzeczpospolitej". - Bakteriofagi są wykorzystywane w terapii od dziesięcioleci i są bezpieczne dla człowieka. Nanoprzeciwciała są od niedawna testowane jako potencjalne leki. Dotychczas nikt jeszcze nie wykorzystał połączenia bakteriofag-nanoprzeciwciało do walki z wirusami ludzkim - mówi.

Lek, który działa w taki właśnie sposób, może okazać się prawdziwym przełomem w leczeniu chorych na COVID-19 nawet z najcięższymi objawami choroby.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Naukowiec podał date, kiedy wróci normalne życie. Przyjdzie nam jeszcze długo poczekać
  2. Przeraźliwa wizja Jackowskiego. Już się zaczęło. Jasnowidz powiedział co stanie się w Warszawie
  3. Polacy pokazali, co sądzą o wprowadzanych ograniczeniach. Wyniki sondażu nie pozostawiają wątpliwości
  4. Ujawniono najważniejszy punkt dzisiejszej konferencji Szumowskiego i Morawieckiego. Będą kolejne “rekomendacje”
  5. Polski kardynał wezwał duchownych do oddania pensji. “Jałmużna tylko ze swoich, powinna zaboleć"
  6. 4 osoby nie żyją, ponad 23 rannych. Doszło do trzęsienia ziemi, porażająca wiadomość z zagranicy

Źródło: Rzeczpospolita

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News