Lech Wałęsa planuje odwiedzić Jarosława Kaczyńskiego. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTERŹródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 9 Lutego 2020

Lech Wałęsa szykuje się do boju. Zapowiada odwiedzić Jarosława Kaczyńskiego

Lech Wałęsa za pośrednictwem swojego Twittera opublikował dość ostry wpis. Odwołuje się w nim do zbliżających się wyborów prezydenckich oraz zapowiada, co zrobi, jeśli Andrzej Duda doczeka się reelekcji, a obóz Jarosława Kaczyńskiego nie zaprzestanie swoich działań.

Były prezydent zaznaczył, że nie będzie przyglądał się z boku "niszczeniu naszego kraju". We wpisie zaznacza, że "jest proszony, by przeciwdziałac niszczeniu dorobku Ojczyzny".

Wałęsa zapowiedział, że jeśli do czasu wyborów prezydenckich nie uda się powstrzymać działań obozu rządzącego, polityk zamierza odpowiedzieć i "stoczyć ten bój". Dodaje jednak, że do sprawy podejdzie "w sposób pokojowy".

70-latek ukradł cukierka i właśnie zapadł szokujący wyrok. W sieci zawrzało70-latek ukradł cukierka i właśnie zapadł szokujący wyrok. W sieci zawrzałoCzytaj dalej

Lech Wałęsa: albo on mnie, albo ja jego

Choć w poprzednim poście prezydent wspomina o pokoju, w kolejnym zapowiada wywiezienie Jarosława Kaczyńskiego na taczkach.

"Jeśli z naruszeniem zasad przedłużą działalność prezydenta to w pierwszy czwartek po wyborach z taczkami jadę po Kaczyńskiego by go przewieść do miejsca właściwego, albo On mnie, albo ja jego", czytamy w poście Wałęsy.

Lech Wałęsa -- Twitter

Warto przypomnieć, że nadchodzące wybory prezydenckie odbędą się 10 maja. Do ewentualnego starcia w drugiej turze dojdzie dwa tygodnie później. Zdaniem ekspertów murowanym kandydatem do zajęcia jednego z narożników jest właśnie Andrzej Duda.

Do walki z obecnie urzędującym prezydentem w pierwszej turze staną m.in. Robert Biedroń z Lewicy, Małgorzata Kidawa-Błońska z PO, Władysław Kosiniak-Kamysz z PSL oraz Krzysztof Bosak z ramienia Konfederacji. Czarnym koniem zawodów może okazać się niedoceniany przez wielu publicysta Szymon Hołownia.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Zamiast 500 plus będzie 200 plus. Rząd podjął decyzję, rodziny muszą sobie radzić same

2. Policja siłą wyrzuciła ją z plaży. Wszystko przez strój kąpielowy, który miała na sobie

3. Porażające odkrycie w żołądku psa. Niewyobrażalnie co zrobił mu właściciel

4. Rodzice przerywają milczenie ws. koszmarnych warunków na dziecięcym oddziale. "Trudno wytłumaczyć 2-latkowi, że mama śpi w hotelu"

5. Ohydne żarty polityków PiS. Homofobiczny atak na Roberta Biedronia

6. Widzowie kochali ją za dobre serce. Niestety nie żyje, musieli przerwać odcinek z załamaną Dagmarą

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News