Lech Wałęsa
Źródło:Flickr
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 9 Listopada 2019

Lech Wałęsa na 50. rocznicę ślubu: z męskich spraw zostało mi tylko golenie

Lech Wałęsa nigdy nie ukrywał, że jego małżeństwu daleko jest do ideału. Wersję tę podtrzymywała zarówno jego żona, Danuta, jak i dzieci. 8 listopada Wałęsowie obchodzą złote gody, ale jak wyznał w wywiadzie dla "Super Expressu" były prezydent, hucznej imprezy nie będzie.

Sama Danuta Wałęsa, w swojej autobiografii, podkreślała, że między nią a jej mężem doszło do emocjonalnego rozejścia. Kobieta wierzy, że znaczący wpływ miała na to polityka i historia. Jej mąż nigdy nie ukrywał, jakoby było inaczej.

- Na to nie było czasu. Przy tak dużych rodzinach, przy robotniczym stylu życia, nie ma takich zabaw. Tak się bawią intelektualiści. W robotniczych rodzinach są proste reguły gry... - mówiła ikona "Solidarności" w wywiadzie udzielonym Cezaremu Łazarewiczowi i Andrzejowi Boberowi.

- To nierealne, żeby mogli się rozstać. To porządna, katolicka rodzina. Nawet jeśli ich sprzeczki są bardziej burzliwe niż kiedyś, to są razem. Zawsze narzekałem, że moi rodzice nie zmienili podejścia do małżeństwa po tym jak dzieci, a nawet ich wnuki dorosły - podtrzymywał syn, Jarosław.

Hołownia prezydentem Polski? 50% Polaków go rozpoznaje, buduje strategię i strukturyHołownia prezydentem Polski? 50% Polaków go rozpoznaje, buduje strategię i strukturyCzytaj dalej

8 listopada przypadała 50. rocznica ślubu Wałęsów. Były prezydent został z tej okazji wypytany przez dziennikarzy "Super Expressu" o relację z żoną.

Lech Wałęsa o rocznicy ślubu

Wałęsa nie ukrywał, że rocznica ślubu nie jest dla niego okazją do fety.

- Żadnych życzeń żonie nie składałem, nie było też kwiatów, żadnych prezentów, bo dlaczego to ja mam wręczać, a nie żona mnie?! I nie lubię rocznic, więc nie świętuję - powiedział.

Ślub Danuty i Lecha Wałęsy odbył się dokładnie 8 listopada 1969 roku. Nie są już tymi samymi osobami, co 50 lat temu.

- Kocham żonę, a jakie mam wyjście? Teraz, kiedy jestem już staruch i mam 76 lat?! To co, mam szukać młodszego modelu, teraz?! (...) Śpimy razem, o tych samych porach. Ale z męskich spraw zostało mi tylko golenie… - powiedział Wałęsa dla "Super Expressu".

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News