. MARCIN GADOMSKI/East NewsŹródło: MARCIN GADOMSKI/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 3 Lutego 2020

Trudny czas dla Lecha Wałęsy. Jego wnuk usłyszał wyrok

Lech Wałęsa prawdopodobnie nie będzie zadowolony z wnuka. Dominik W. został właśnie skazany za jazdę pod wpływem alkoholu. Wyrok sądu jest prawomocny.

Chodzi o sytuację z 25 lutego 2018 roku, gdy pijany i nieposiadający prawa jazdy Dominik W. postanowił pojechać po pizzę na gdańską Orunię. Mężczyzna uderzył w trzy osoby, a następnie zbiegł z miejsca wypadku. Wnuk Lecha Wałęsy został znaleziony przez policjantów na przystanku autobusowym.

Dominik W. nie miał jednak ochoty udać się na komisariat. W efekcie najpierw straszył swoim dziadkiem, a następnie szarpał się z funkcjonariuszami. Miał również kopnąć jedną z policjantek. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu we krwi.

Dominik W. właśnie usłyszał wyrok za swoją brawurową jazdę.

Kurator oświaty wytoczyła ciężkie działa. Jej teoria przejdzie do historii absurduKurator oświaty wytoczyła ciężkie działa. Jej teoria przejdzie do historii absurduCzytaj dalej

Wnuk Lecha Wałęsy z wyrokiem

Jak donoszą dziennikarze "Faktu", Dominik W. został skazany na dwa lata i osiem miesięcy pozbawienia wolności. Mężczyzna ma również zapłacić 2 tys. zł kary na rzecz jednego z poszkodowanych w związku z jego drogowymi wyczynami. Gdański sąd podtrzymał tym samym wyrok sądu pierwszej instancji. Decyzja jest prawomocna.

Prokuratura wnioskowała o wyższy wymiar kary – 5 lat pozbawienia wolności oraz nawiązkę w wysokości 10 tys. zł dla dwóch pokrzywdzonych. Przypomnijmy, że decyzję sądu mieliśmy poznać już w grudniu, na rozprawę nie dotarł jednak prokurator. W efekcie została ona przełożona.

Warto dodać, że wspomniany wyrok gdańskiego sądu to nie jedyny problem Dominika W. 22- latek już wkrótce może odpowiedzieć za kolejne przestępstwo – dźgnięcie nożem swojej dziewczyny.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Ma 11 lat i milion złotych długu. Komornik zajął jej nawet rentę

2. Co najmniej 20 osób nie żyje, 16 rannych, również dzieci. Tragedia za granicą podczas nabożeństwa

3. Badania wywracają do góry nogami wszystko, co myśleliśmy o kotach. Nawet nie wiecie, jak bardzo was kochają

4. Awantura w programie na żywo. Poseł nie wytrzymał, wyszedł ze studia

5. Co się stało Sikorskiemu? Do sieci wyciekły zdjęcia

6. Będzie naprawdę niebezpiecznie. Pilny alarm dla prawie całej Polski

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News