Lech Wałęsa skierował w stronę prezesa PiS zaskakująco ciepłe słowa. Zrobił to mimo konfliktu polityków.
Źródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 14 Stycznia 2020

Lech Wałęsa zwrócił się do Jarosława Kaczyńskiego. Zaskakujące słowa

Lech Wałęsa, mimo kiepskich relacji z Jarosławem Kaczyńskim i licznych konfliktów, do których dochodziło na przestrzeni lat, nie życzy mu źle. Skierował w stronę prezesa PiS zaskakująco ciepłe słowa. "Po chrześcijańsku, po ludzku"

Lech Wałęsa i Jarosław Kaczyński są w podobnym wieku i oboje niedawno przeszli operacje. Prezes PiS miał poważną operację kolana, a były prezydent przeszedł poważny zabieg usuwania zaćmy z oka. W rozmowie z dziennikiem "Super Express", Lech Wałęsa zapytany o to, czego życzy Jarosławowi Kaczyńskiego, skierował w jego stronę zaskakująco ciepłe słowa.

Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocyDanuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocyCzytaj dalej

Lech Wałęsa skierował ciepłe słowa w stronę Kaczyńskiego i opowiedział o swoim zdrowiu

- Kibicuję Jarosławowi Kaczyńskiemu, żeby wszystko dobrze się skończyło ze zdrowiem. Po chrześcijańsku, po ludzku życzę mu zdrowia - powiedział Wałęsa.

Warto zaznaczyć, że jest to o tyle zaskakujące, gdyż prócz drobnych konfliktów, nieporozumień i braku zgodności w poglądach, politycy wkroczyli ze sobą nawet na ścieżkę sądową. Pod koniec lipca ubiegłego roku w Gdańsku zapadł prawomocny wyrok w procesie, który Jarosław Kaczyński wytoczył Lechowi Wałęsie. Prezes PiS domagał się przeprosin za twierdzenie, jakie głosił Wałęsa, iż jest on odpowiedzialny za katastrofę smoleńską. Sąd orzekł, że Wałęsa musi przeprosić za te słowa. Ten zaś nie miał takiego zamiaru i zapowiedział, że skieruje sprawę do Sądu Najwyższego, a nawet do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

Przy okazji były prezydent opowiedział o aktualnym stanie swojego zdrowia i poprawie wzroku, w związku z operacją, którą przeszedł jakiś czas temu.

- Jest lepiej u mnie ze wzrokiem, ale czekam jeszcze pół roku. Później założę okulary i zobaczymy - zdradził w rozmowie z "Super Expressem"

ZOBACZ TAKŻE:

1. "Wypłata 13. emerytury obniży nasze przyszłe świadczenia". Polacy teraz dostaną pieniądze, a potem zostaną z niczym?

2. Wakacje w więzieniu, tuż obok najgorszych i bezwzględnych kryminalistów. Niewiarygodna oferta turystyczna "Alcatraz wschodu"

3. Kasia Tusk zupełnie się rozkleiła. Nie mogła powstrzymać łez

4. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy

5. Tylko u nas: Wiemy, który dziennikarz TVP mógł doprowadzić do hospitalizacji pracownicy Senatu

6. Wielu Polaków chciało mu pomóc. Niestety, nie żyje Patryk