Lech Wałęsa. Jakub Kaminski/East News
Źródło: Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 20 Stycznia 2020

Lech Wałęsa zaapelował do Andrzeja Dudy. Mocne słowa

Lech Wałęsa słynie ze swojego ciętego języka i bezkompromisowości. Właśnie po raz kolejny, za pośrednictwem mediów społecznościowych, odniósł się krytycznie do członków obozu rządzącego.

Były prezydent jest bardzo aktywny w swoich mediach społecznościowych. Wydawane przez niego opinie najczęściej stanowią krytykę obecnego obozu rządzącego. Sam Wałęsa od lat pozostaje w personalnym konflikcie z prezesem Prawa i Sprawiedliwości. Tym razem odniósł się jednak bezpośrednio do prezydenta.

Słynny muzyk przeprosił publiczność, zamknął oczy i zmarł na scenie. Nie żyje David OlneySłynny muzyk przeprosił publiczność, zamknął oczy i zmarł na scenie. Nie żyje David OlneyCzytaj dalej

Lech Wałęsa apeluje do Andrzeja Dudy

- P.Prezydencie Duda. Jako współtwórca i Przewodniczący od zarania do odejścia na urząd Prezydenta zabraniam Panu powoływać się na Solidarność .Za postawę jaką Pan prezentuje, burzenie trójpodziału władz o który Solidarność walczyła, łamanie Konstytucji ,manipulacje. Lech Wałęsa - napisał na swoim Twitterze Wałęsa (pisownia oryginalna).

Były prezydent nawiązał w ten sposób zapewne do sobotnich wydarzeń w karczmie piwnej śląsko-dąbrowskiej „Solidarności”. W uroczystości uczestniczyli m.in. Andrzej Duda, Mateusz Morawiecki i Piotr Duda, przewodniczący NSZZ "Solidarność".

- To największy ruch społeczny, jaki kiedykolwiek istniał w Europie i na świecie. Solidarność chciała wolności, dążyła do niej i ją uzyskała. Zdobyła ją pokojowo, bez broni w ręku. Zwyciężyła modlitwą i niezłomną postawą, przyniosła wolność całej Europie Środkowo-Wschodniej. Bez tego nie byłoby też zjednoczenia Niemiec - mówił Andrzej Duda. Jednocześnie w swoim przemówieniu w mocnych słowach skrytykował wymiar sprawiedliwości.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Możesz skutecznie obniżyć opłaty za śmieci. Jeden sposób, dzięki któremu oszczędzisz na rachunkach

2. Niesamowite znalezisko w polskiej rzece. Wielu nie mogło uwierzyć, leżało na samym dnie

3. Rafał Trzaskowski dostaje listy z pogróżkami. Boi się najgorszego

4. Nie żyje uznany reżyser z Poznania. Dramatyczna śmierć na przyjęciu

5. Magda Umer zdradziła najskrytsze tajemnice swojej sławnej przyjaciółki. Wielkie zamieszanie

6. Bardzo smutne słowa Salety o zdrowiu jego córki. Nie wygląda to dobrze