Lech Wałęsa. Piotr Molecki/East NewsŹródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 29 Czerwca 2020

Lech Wałęsa cały w nerwach, jest bardzo niezadowolony. Wykrzyczał, co uważa, ma już dość

Lech Wałęsa wściekł się na wynik wczorajszej pierwszej tury. Zdaniem byłego prezydenta polska demokracja ma poważne problemy.

W pierwszej turze wyborów prezydenckich według danych PKW z 99,78 proc. obwodów Andrzej Duda uzyskał 43,67 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski 30,34 proc. Trzeci jest Szymon Hołownia z 13,85 proc. poparcia. Frekwencja wyniosła 64,4 proc.

Oficjalne dane PKW właśnie ujawnione, wyniki wyborów są zaskakujące. Sondaże na to nie wskazywały?Oficjalne dane PKW właśnie ujawnione, wyniki wyborów są zaskakujące. Sondaże na to nie wskazywały?Czytaj dalej

Lech Wałęsa wściekły na wybory

Były prezydent był gościem radia TOK FM. W rozmowie kładł duży nacisk na postrzeganie Polski za granicą - Ostrzegałem, błagałem, prosiłem, naród i tego musi skosztować. Dużo jeżdżę po świecie i ciągle muszę świecić oczami i tłumaczyć się, że taki dumny naród wybiera takich kłamców i oszustów. To się w głowie nie mieści! - grzmiał, poruszony zwycięstwem pierwszej tury przez Andrzeja Dudę.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Może być niebezpiecznie, anomalie pogodowe i dziwne burze. Piorun poraził nagle trzy osoby
2. Wicepremier podała datę: 2 lipca. Może być przełom w polskiej turystyce

Jednocześnie bardzo pesymistycznie ocenił obecną klasę polityczną. - Tu się już dużo nie da zrobić, dlatego że jest za duży problem. - odpowiedział, zapytany o namawianie do głosowania na Rafała Trzaskowskiego - Jako politycy nie jesteśmy w stanie przekonywać, że nie oszukiwaliśmy, nie kradliśmy. Ludzie nam jeszcze nie wierzą. Przekonywałem, przekonuję i będę przekonywał. Dużo nie da rady się zrobić, bo taki jest stan polskiej świadomości, po naszych przebojach. Kościół mógłby coś zrobić, ale w większości nam nie pomaga w tym kierunku - stwierdził.

Lech Wałęsa pomimo braku entuzjazmu wobec kandydatury Trzaskowskiego zadeklarował, że odda na niego swój głos - Nie mam wyboru, będą wybierał mniejsze zło - oznajmił - Wierzę, że najuczciwsi będą bez problemu wybierani. A dzisiaj mamy gangi, to jest parodia demokracji. Trzeba jak najszybciej zorganizować społeczeństwo inaczej - dodał.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wybory prezydenckie 2020. Czym są wyniki exit poll?
  2. Duża akcja CBŚP w Warszawie. Pościg, ogromny huk, uszkodzone samochody. Co tam się stało?
  3. Może być niebezpiecznie, anomalie pogodowe i dziwne burze. Piorun poraził nagle trzy osoby
  4. Pierwsza dama mogła się bardziej postarać? Czy trzy słowa są wystarczającym komentarzu po kilku latach milczenia?
  5. Stanisław Żółtek znów odpłynął? Powiedział kilka zaskakujących słów, których nikt się nie spodziewał
  6. Godzilla z Sahary ma 3 kilometry wysokości. Zagraża chorym na COVID-19

Źródło: TOK FM

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News