lech wałęsa. Wikimedia Commons/Jarle Vines
Źródło: Wikimedia Commons/Jarle Vines
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 21 Lutego 2020

Lech Wałęsa nie wytrzymał i skomentował taśmy z pomówieniami. Padły ostre słowa

Lech Wałęsa doczekał się filmu o sobie i wzbudziło to wiele kontrowersji z niewiadomych przyczyn. Wyciekły taśmy rozmowy Jana Kulczyka z premierem Leszkiem Millerem. Zostały one opublikowane przez TVP Info. Wynika, że PiS w tamtym czasie próbował wpoić błędne odbieranie faktów historycznych, a rzekomo słowa premiera miałyby to potwierdzać.

Do rozmowy Jana Kulczyka z Leszkiem Millerem miało dojść w 2013 r. w Amber Room. Na nagraniu słychać rozmowę o filmie ,,Wałęsa. Człowiek z nadziei".

O krok od tragedii. Zatrważające nagranie operatora żurawia z pasażerem na gapęO krok od tragedii. Zatrważające nagranie operatora żurawia z pasażerem na gapęCzytaj dalej

Lech Wałęsa znowu pomawiany

DZISIAJ GRZEJE: 1. Warszawski policjant relacjonował akcje na Instagramie. Zdjęcia nie powinny były nigdy trafić do sieci

2. Skandal w Warszawie. Zbezcześcili dorobek zmarłego powstańca. Wyrzucili książki i dokumenty z Powstania na śmietnik

Zwolennicy PiS wyszukują drugiego dna w każdej rozmowie dotyczącej tego tematu. Leszek Miller podczas rozmowy nie ukrywał, że jest niezadowolony z zakończenia filmu.

- I ja mówię: Andrzej, to jest najgłupsze zakończenie, jakie może być, że [SB] wygrywa czy wygra, bo ma wtedy sens, to co w tej chwili gada cały PiS: dorwali go, bo jest za co dorwać - mówił milioner.

TVP Info opublikowało taśmy, które jakoby miały podważać prawdę o zasługach Lecha Wałęsy.

- Wajda zrobił to po mistrzowsku, dialogi są mistrzowskie i ten [Robert Więckiewicz - przyp. red.] gra Wałęsę pięć razy lepiej niż Wałęsa, w związku z tym fajny produkt wyszedł – mówił miliarder.

- Jedna rzecz nie jest prawdziwa, Lechu, niestety, nie skakał przez żaden płot. On mówi, że przeszedł boczną bramą, a mi nieżyjący już komandor Marynarki Wojennej mówił, że tak naprawdę to go przywieźli” – mówił były premier.

Całą sprawę postanowił skomentować sam prezydent. Możemy też przeczytać przeprosiny Leszka Millera.

„Perfidnym kłamcom z ONETU i Wirtualnej Polski odpowiadam, faktami, dowodami, nazwiskami do sprawdzenia. Co do Kulczyka to był najbardziej uczciwy i porządny Kapitalista jakiego w życiu poznałem” – napisał na swoim Facebooku.

Przytoczył również dowody dokumentujące jego skok przez płot. Czy to kolejny atak TVP Info i PiS? Odpowiedzcie sobie sami.

lech wałęsa

lech wałęsa

lech wałęsalech wałęsa

ZOBACZ TAKŻE:

1. Zabrakło naprawdę niewiele. Trzech Polaków w pierwszej dziesiątce, dziękujemy za walkę

2. Nawet 10 tysięcy złotych dla rodzin z dziećmi. Już niedługo mogą liczyć na przypływ gotówki

3. Autobus grozy woził dzieci po Polsce. O krok od tragedii

4. Nie żyje twórca kultowego "Czterdziestolatka" i "Wojny domowej". Dziś w nocy, w wieku 87 lat zmarł Jerzy Gruza

5. Suczka przebywała na bogato urządzonej posesji. Zmarła przez zaniedbanie właścicielki, która chciała się zemścić

6. Gigantyczny chaos za granicą. Są ofiary śmiertelne, 100 osób rannych, 200 zniszczonych samochodów