Lech Wałęsa. Fot. Piotr Molecki/East News. Warszawa, 20.07.2019. Spotkanie Komitetu Obywatelskiego przy Prezydencie Lechu Walesie. N/z: Lech WalesaŹródło: Fot. Piotr Molecki/East News. Warszawa, 20.07.2019. Spotkanie Komitetu Obywatelskiego przy Prezydencie Lechu Walesie. N/z: Lech Walesa
Wszystkie wideo autora Paulina Musianek
Autor Paulina Musianek - 21 Stycznia 2021

Lech Wałęsa założył kanał na Youtube. ,,Odnoszę się do propagandy, jaką robi Jacek Kurski"

Lech Wałęsa zapowiedział, że na swoim kanale na YouTube będzie "pokazywać ludziom prawdę". Można znaleźć tam już 17 filmów.

Lech Wałęsa walczy o prawdę na kanale na Youtube

Były prezydent Lech Wałęsa postanowił zawalczyć o własną historię i założył kanał na platformie Youtube, gdzie zamierza „pokazywać ludziom prawdę” na temat swojej działalności politycznej od lat 70

„To co wypisują i głoszą w wolnych mediach co niektórzy, to nie mieści się w zdrowej głowie. Dlatego wybaczcie mi, będę jako świadek wielu zdarzeń do znudzenia wielokrotnie podawał dowody, dokumenty i świadków" - napisał Wałęsa w poście na Facebooku ogłaszając start swojego kanału. 

„To nie jest tłumaczenie się, to nie jest wybielanie się. Przysięgam że będę podawał tylko znaną mi prawdę. Tak mi dopomóż ,,PANIE BOŻE’’. To co Wy z tym zrobicie to Wasza sprawa, moje sumienie czyste" - dodał.

Na kanale byłego prezydenta będą pojawiać się również filmy poświęcone pierwszym latom działalności NSZZ „Solidarność”. - Sprawdzam sobie teraz różne miejsca, rozmaite filmy z różnych spotkań i jestem sam zadziwiony, że ja tego nie widziałem. W związku z tym jeśli ja nie widziałem, to inni jeszcze bardziej nie widzieli. Chcę im to pokazać - tłumaczy w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Wałęsa. 

Broń na propagandę Kurskiego

- Odnoszę się do propagandy, jaką robi Jacek Kurski - dodaje Wałęsa. - Zamysł jest taki, że puszczę trochę informacji, zainteresuję młodzież, jak wyglądała prawda, a nie te kłamstwa Kurskiego. Tam jest dużo kłamstwa. (...) On przywłaszczył sobie moją kasetę, przerobił i puszcza to jako „Nocną zmianę”. Niech wyjaśni, w jaki sposób nabył moją taśmę i dlaczego ją przerobił, na jakiej zasadzie.

- Mnie interesuje dziś i jutro, żeby ktoś chciał budować na tym. Trzeba młodym ludziom zostawić dowody, że wiedzieliśmy, co budować i jak budować do zwycięstwa. I dzisiaj też wiemy, jak dalej prowadzić do zwycięstwa – tłumaczy były prezydent. Podkreśla również, że nie będzie zarabiał na swojej nowej internetowej działalności. 

Na początku na kanale pojawić ma się do 30 rozmaitych filmów i materiałów znalezionych w sieci, zaś po roku widzowie będą mogli znaleźć ich tam około 60.

Artykuły polecane przez redakcję WTV: