Lech Wałęsa ubolewa nad kłopotami finansowymi przez wirusa.. Piotr Molecki/East NewsŹródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 19 Marca 2020

Lech Wałęsa ma problemy finansowe przez pandemię? "Bankrutuję"

Lech Wałęsa ubolewa nad kłopotami finansowymi, jakie dotykają go za sprawą pandemii wirusa SARS-CoV-2. Sprawiło to, że były prezydent nie może już podróżować po całym świecie i wygłaszać wykładów oraz uczestniczyć w różnych spotkaniach. Do tej pory Wałęsa był bardzo aktywny mimo wieku, teraz został dosłownie uziemiony i narzeka na spadek dochodu. Były prezydent martwi się, że nie pokryje swoich miesięcznych wydatków i nie da rady się utrzymać, żyjąc z samej emerytury. Mówi o bankructwie. Wysokość jego emerytury to 6 tys. zł.

Jak sam tłumaczy, Wałęsa dotąd za swoje wykłady na uczelniach i w różnych instytucjach publicznych za granicą otrzymywał miesięcznie bardzo wysokie pieniądze. Kwoty te sięgały od 10 tys. euro do nawet dziesięciokrotnie wyższych kwot. Wszystko to zostało jednak przerwane i wszelkie plany na najbliższe tygodnie i miesiące zostały pokrzyżowane przez wybuch pandemii wirusa, z którym obecnie zmaga się niemal cały świat, w tym Europa, po której szczególnie podróżował były prezydent naszego kraju. Obecnie wszystko zostało zamknięte, w tym placówki publiczne, takie jak szkoły i uniwersytety i wszelkie instytucje publiczne oraz nawet granice wielu państw, a loty zostały wstrzymane. Podróże, spotkania i wykłady stały się zatem niemożliwe, nad czym w rozmowie z "Super Expressem" bardzo ubolewa Wałęsa.

Jarosław Kaczyński się boi? Powodem udział we mszy Jarosław Kaczyński się boi? Powodem udział we mszy "Nikt tego głośno nie powie"Czytaj dalej

Lech Wałęsa ubolewa nad kłopotami finansowymi przez wirusa. Został uziemiony. "Mam 6 tys zł emerytury i bankrutuję"

- Miałem wiele wyjazdów zaplanowanych. Miałem lecieć do Włoch, Niemiec, USA i w inne miejsca i to mi wszystko padło niestety - mówi ze smutkiem Wałęsa w rozmowie z "Super Expressem". - I bankrutuję teraz - dodaje.

Były prezydent ubolewa, że nie będzie teraz w stanie zabezpieczyć potrzeb swoich i swoich bliskich. - Mam 6 tys. zł prezydenckiej emerytury i za tyle nie dam rady się utrzymać, bo moja żona Danuta wydaje 7 tys. miesięcznie - żali się w rozmowie "SE".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ilu Polaków zachoruje przez wirusa? Minister zdrowia ujawnił swoje prognozy
2. Koronawirus. Tłumy nad Wisłą. Piją z jednej butelki, ćwiczą na siłowni

Jednak mimo wszystko Lech Wałęsa przyznaje, że nie boi się wirusa i wciąż w miarę możliwości stara się pracować bez zmian. W rozmowie z "Super Expressem" zdradza także, że jak na razie nie zdecydował się na dodatkowe wzmocnienie swojej odporności, ale dodaje, że nie chciałby umrzeć na koronawirusa, a prędzej "na placu boju".

W każdym razie życzymy dużo zdrowia, siły i ostrożności!


ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje piłkarz Premier League. Miał zaledwie 35 lat
  2. Jest jeden ważny powód, aby wyjść z domu. Pilny apel do wszystkich Polaków
  3. Był zakażony, przyjął co najmniej 30 pacjentek. Sanepid pilnie ich poszukuje
  4. Przełomowy dzień dla pacjenta “zero”. “Światełko w tunelu”, doskonałe wieści
  5. Lidl zdecydował się na ważny krok. Zmiany w płatnościach, każdy klient powinien o nich wiedzieć
  6. Z ostatniej chwili: książę Albert zakażony koronawirusem. Pałac potwierdza

Źródło: Super Express

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News