Lech Wałęsa odpowiada Ziobrze. commons.wikimedia.org
Źródło: commons.wikimedia.org
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 18 Lutego 2020

Lech Wałęsa stracił nerwy. "Nie ze mną te numery, chłoptasiu"

Lech Wałęsa za pośrednictwem swojego Facebooka odpowiedział na list, który – jak twierdzi – skierował do niego Zbigniew Ziobro. "Odpowiadam Panu publicznie, panie Ziobro", czytamy we wpisie byłego prezydenta.

Według Wałęsy minister Ziobro wystosował do niego list, w którym zapewnia byłego prezydenta, że "zmieni jego wygrane wyroki w przegrane". W odpowiedzi legenda "Solidarności" pisze: "Jeśli można uznać to za groźby czy straszenie to odpowiadam Panu: chłoptasiu, nie ze mną te numery".

Wałęsa zaznacza, że z podobnymi metodami spotkał się już wielokrotnie w... PRL-u. "Ostatnio kiedy przetrzymywano mnie bezprawnie przez około dwa miesiące po wprowadzeniu stanu wojennego. Po około dwóch miesięcy makabrycznych, nieskutecznych prób złamania mnie wręczono mi dokumenty internowania i jednocześnie pierwsze próby podrobionych dokumentów o mojej rzekomej współpracy SB-ecy zawieźli i wręczyli internowanej P. Walentynowicz", czytamy we wpisie zamieszczonym na Facebooku byłego prezydenta (pisownia oryginalna).

Jerzy Gruza spędzał ostatnie chwile w takich warunkach. Szokujące zdjęciaJerzy Gruza spędzał ostatnie chwile w takich warunkach. Szokujące zdjęciaCzytaj dalej

Lech Wałęsa do Ziobry: "Metody ma Pan gorsze od Komuny"

W dalszej części wpisu Lecha Wałęsy czytamy: "Muszę przyznać że w stosunku do mnie osobiście nie używano tej argumentacji tylko dlatego, że te organy dobrze wiedziały - nigdy nie było mojej zgody na współpracę. Te metody ich gra i przekonywania były używane, kierowane tylko dla/do Was by siać zamęt i podważać moje sterowanie w kierunku wolności. W okresie tych dwóch miesięcy internowania odmówiłem jakichkolwiek rozmów z ludźmi z SB, milicji, a także z wicepremierem Rakowskim, zgłaszając by te informacje przekazywali wszystkim chętnym z dodaniem mojej prośby by ich zrzucano ze schodów, z tego co wiem było to przekazywane dosłownie. Już tylko z tego widać że komuna nie dała rady pokonać mnie wszelkimi metodami".

Wałęsa zapewnił Ziobrę, że nie wygra sporu z byłym prezydentem, chociaż "jego metody są gorsze od Komuny". Zaznaczył, że w jego opinii Minister Sprawiedliwości "niszczy Solidarność oraz jej zdobycze".

"Pan niszczy dorobek Polskiej Wolności. Dlatego oświadczam Panu że nie będzie nigdy mojej zgody za żadną cenę", zapowiada Wałęsa. "Odmawiam więc stawiania się na każde wezwania Pana i podległych Panu służb w tych sprawach, przy siłowym doprowadzeniu nawet nie podam nazwiska czy daty urodzenia", zapewnia w swoim wpisie. Na koniec zapewnia, że jest w stanie zapewnić dowody przytaczanych przez niego opisów.

Swoje wsparcie wobec prezydenta Wałęsy wyrażają komentujący jego post użytkownicy Facebooka. "Panie Prezydencie, to co się dzieje musi być dla Pana jakimś koszmarnym powrotem do przeszłości. Choć wydawało się ze wygraliśmy wolność, to życie pokazuje ze trzeba o nią walczyć każdego dnia", czytamy.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Tłumy żegnały rodzinę z Warszawy. Wzruszający pogrzeb ofiar tragedii w Bukowinie Tatrzańskiej

2. Ogromny wzrost rachunków domowych. Polska rodzina musi przygotować się na kolejne spore podwyżki opłat

3. Autobus grozy woził dzieci po Polsce. O krok od tragedii

4. Nie żyje twórca kultowego "Czterdziestolatka" i "Wojny domowej". Dziś w nocy, w wieku 87 lat zmarł Jerzy Gruza

5. Suczka przebywała na bogato urządzonej posesji. Zmarła przez zaniedbanie właścicielki, która chciała się zemścić

6. Kolejny rozwód w rodzinie królewskiej. Jest potwierdzenie, królowa Elżbieta dostanie szału