Lech Wałęsa w trakcie obchodów 30. rocznicy częściowo wolnych wyborów.. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTERŹródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 10 Sierpnia 2020

Coś niepokojącego dzieje się z Lechem Wałęsą. "Niebawem przeniosę się do wieczności"

Lech Wałęsa postanowił skomentować uroczystość otwarcia Parku Pamięci Narodowej w Toruniu, którą oprócz Tadeusza Rydzyka swoją obecnością uświetnili m.in. premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS Jarosław Kaczyński. Legenda "Solidarności" zdobyła się na prawdziwie gorzką refleksję.

Przypomnijmy, że w ubiegły weekend w Toruniu odbyły się uroczystości związane z otwarciem Parku Pamięci Narodowej w Toruniu, mającego za zadanie upamiętniać Polaków ratujących Żydów w okresie II wojny światowej. Oprócz metropolity gdańskiego abp Sławoja Leszka Głódzia, który poświęcił Park, na miejscu obecni byli również Tadeusz Rydzyk oraz liczni przedstawiciele rządu, w tym Mateusz Morawiecki oraz Jarosław Kaczyński. Ten ostatni w gorących słowach chwalił poczynania ojca dyrektora.

Prowadzący Prowadzący "Pytanie na śniadanie" natychmiast wyrzucony z pracy. Skomentował, co myśli, nikt się nie spodziewał słów tego typuCzytaj dalej

Lech Wałęsa: "Muszę to powiedzieć"

– Ta inicjatywa ojca dyrektora, którego Bóg obdarzył jakąś szczególną misją, jest realizowana krok po kroku, z udziałem bardzo wielu ludzi – mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości. I dalej: – Świadomość narodowa jest oparta o kulturę, o pamięć, która musi odnosić się do historii uczciwie napisanej, uczciwie opowiedzianej. I z tym było wtedy w tym głównym nurcie życia publicznego bardzo, bardzo niedobrze, a Radio Maryja, później telewizja, później szkoła podjęły walkę. Nie byłoby tego wszystkiego, co dziś mamy w naszym kraju, gdyby nie ta walka.

PKO BP wprowadziło bardzo ważną zmianę. Każdy klient powinien ją poznać, aby wiedzieć, jak postępowaćPKO BP wprowadziło bardzo ważną zmianę. Każdy klient powinien ją poznać, aby wiedzieć, jak postępowaćCzytaj dalej

Spotkanie przedstawicieli władzy z ojcem Rydzykiem nie uszło uwadze nie tylko mediów, ale i Lecha Wałęsy. Do uroczystości były prezydent RP postanowił odnieść się za pośrednictwem Facebooka. "Panie Boże, wybacz mi i daj siłę, bym mógł pomieścić się z Tymi ludźmi w tej samej wierze. Z zachowań i mojej wiedzy o Tych ludziach jak o: biskupie Godź, Tadeusz Rydzyk, Jarosław Kaczyński, Mateusz Morawiecki, albo ja, albo Oni, nie mieścimy się w kanonach tej Wiary", czytamy we wpisie legendy "Solidarności".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Groźny wypadek Andrzeja Dudy. Zdjęcia z miejsca zdarzenia obiegły sieć
2. Długo wyczekiwany raport Watykanu o pedofilii ujrzał światło dzienne. Jest mnóstwo o kard. Dziwiszu
3. Już za 3 dni w Biedronce kupisz pół wyposażenia domu. Artykuły bez których ani rusz

Na koniec wyraźnie poruszony Wałęsa po raz kolejny wskazał, że wobec swego zaawansowanego już wieku nie zostało mu dużo czasu na wyrażanie swych – często dość kontrowersyjnych – poglądów. "Mam 77 lat, za chwilę przeniosę się do wieczności i muszę to powiedzieć przed zbliżającym się BOSKIM rozliczeniem", zakończył wpis były prezydent.

Wpis Lecha Wałęsy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pilny apel Ministra Zdrowia. Chodzi o Święto Niepodległości
  2. Zapowiedziano kontrole 3788 gospodarstw. Dziś pojawił się apel o pilne zawieszenie
  3. Ogromna wpadka TVP, która nigdy wcześniej nie miała miejsca, wszyscy zapamiętają ją na długo. Kto zawinił? Co się stało?
  4. "Nie dajcie się zastraszyć, nie bójcie się". Ważny apel do nauczycieli i uczniów po słowach Czarnka
  5. Policjanci zostali zawieszeni, bo ktoś powiesił wieszak na bramie Kaczyńskiego. Niesamowita reakcja internautów
  6. "Modę na sukces" pamięta każdy. Jak dziś wygląda i czym się zajmuje serialowy Forrester?
  7. Od wtorku na kierowców czeka nowy mandat. Mało kto wie, że rząd po cichu wprowadził kolejną karę

Źródło: facebook

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!