Lech Wałęsa. (zdj. Il. ) ; ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East NewsŹródło: (zdj. Il. ) ; ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 2 Września 2020

Lech Wałęsa znalazł się w niebezpieczeństwie, widać na zdjęciach. Specjalista pyta, dlaczego nikt mu nie pomógł

Lech Wałęsa wziął udział w 40 rocznicy powstania NSZZ Solidarność. Podczas zgromadzenia były prezydent został narażony na niebezpieczeństwo. Nieodpowiedzialna postawa uczestników manifestacji została skomentowana przez eksperta.

Przypomnijmy, że prezydent Lech Wałęsa od kilku lat zmaga się z problemami zdrowotnymi. Obecność na scenie politycznej oraz stres zawodowy odcisnęło swoje piętno na jednym z twórców Solidarności. Noblista leczy chorobę wieńcową, retinopatię, nadciśnienie, a nawet niewydolność serca. Oznacza to, że działacz musi szczególnie dbać o swoje bezpieczeństwo. Respektowanie zaleceń lekarzy i specjalistów może stanowić dla niego nie lada wyzwanie.

Popularna aktorka znana z Popularna aktorka znana z "Tańca z gwiazdami" przekazała fatalne wieści. Jest zbulwersowanaCzytaj dalej

Lech Wałęsa narażony przez uczestników zgromadzenia. Ryzyko zakażenia było wysokie

W sieci krążą zdjęcia z przebiegu rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych. W wydarzeniu udział wzięli wysoko postawieni politycy opozycji. Na fotografiach mogliśmy zauważyć marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego, Aleksandrę Dulkiewicz oraz Henrykę Krzywonos. Tłumy ludzi zebranych wokół Lecha Wałęsy nie przestrzegały zasad bezpieczeństwa. Nie każdy miał zasłoniętą twarz. Nie zachowano też odpowiednich, zalecanych odstępów. Zdarzenie to stanowiło bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia byłego prezydenta.

Fundacja PZU wsparła o. Tadeusza Rydzyka i Jana Pietrzaka. Kwoty idą w milionyFundacja PZU wsparła o. Tadeusza Rydzyka i Jana Pietrzaka. Kwoty idą w milionyCzytaj dalej

Całe przedsięwzięcie i nieodpowiedzialna postawa polityków została skrytykowana przez profesora Simona. Specjalista od wielu miesięcy zachęca do wykonywania zaleceń Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Lekceważenie zagrożenia mogło narazić założyciela Solidarności na zakażenie. - Wałęsa co prawda występował w przestrzeni zewnętrznej, więc ryzyko zakażenia się zdecydowanie zmniejszył, ale niewątpliwie nie gwarantuje mu to bezpieczeństwa, to nierozsądne postępowanie - deklaruje profesor Krzysztof Simon dla redaktorów "Faktu". 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Politycy znowu narzekają na niskie zarobki. Nie da się przeżyć za ponad 7 tysięcy złotych miesięcznie?
2. Zaskakujący krok PKO BP. Znacznie ułatwi życie, ale jest haczyk
3. Nie wpuścili jej do sieciówki za brak maseczki. Klientka zdecydowała się na desperacki krok (VIDEO)

Lech Wałęsa od początku pandemii stosuje się do nałożonych obostrzeń. Zawsze występuje z nałożoną przyłbicą lub maseczką. Wielokrotnie nawoływał też do dbania o swoje zdrowie oraz bezpieczeństwo. W jednym z wywiadów zadeklarował, że nadchodząca druga fala zachorowań, może wywołać jeszcze większe szkody. Z postawy prezydenta wynika, że nie lekceważy pandemii, z którą zmagamy się od kilku miesięcy. 

Poniższe zdjęcia zostały wykonane przez Mateusza Słodowskiego z East News.

Lech Wałęsa
Lech Wałęsa

Lech Wałęsa

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwaga, wycofano popularny lek. Jeśli masz go w domu, natychmiast wyrzuć
  2. Ministerstwo nakazało usunąć artykuł o pedofilii w Kościele
  3. Powrót do szkół 1 września wcale nie jest bezpieczny? Rodzice nie kryją obaw i wątpliwości, mówią wprost
  4. Publicysta Radio Maryja namawia do użycia amunicji wobec LGBT. Wcześniej obrażał ofiarę księdza-pedofila
  5. Mateusz Morawiecki przyłapany na gorącym uczynku. Jego zasady nie obowiązują?
  6. Od dzisiaj zakaz. Trzeba wiedzieć, jest wyjątek

Źródło: [Fakt]