Lech Raczak nie żyje. Reżyser zmarł w wieku 74 lat.. Wikipedia
Źródło: Wikipedia
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 18 Stycznia 2020

Nie żyje uznany reżyser z Poznania. Dramatyczna śmierć na przyjęciu

Lech Raczak nie żyje. Wybitny reżyser, aktor i dramatopisarz z Poznania. Był reżyserem i współtwórcą Teatru Ósmego Dnia. Wszystko wydarzyło się nagle i niespodziewanie. Lech Raczak zasłabł na przyjęciu noworocznym u prezydenta, a zmarł w piątek późnym wieczorem, niedługo po przewiezieniu do szpitala. Miał 74 lata.

Lech Raczak nie żyje. Wybitny reżyser i poznaniak z krwi i kości

Mówi się, że bez Lecha Raczaka trudno wyobrazić sobie Poznań. Był z tym miastem niezwykle bardzo związany i kojarzony. Szczególnie ze strony artystycznej.

Jurek Owsiak przez 28 lat widział już wiele. Jedna aukcja powaliła go na kolanaJurek Owsiak przez 28 lat widział już wiele. Jedna aukcja powaliła go na kolanaCzytaj dalej

- Moje ucieczki z Poznania nie są skuteczne - mówił Lech Raczak opowiadając o jednym ze swoich ostatnich spektakli pt. "Podróże przez sny. I powroty".

Teraz niestety jest to już ucieczka na zawsze i trudno wyobrazić sobie Poznań bez jego powrotów. Poznaniacy, szczególnie wielbiciele teatru, uwielbiali Raczaka.

- Nagle upadł, chciałem go podnieść, ale zauważyłem, że to coś poważnego - wspomina jeden z uczestników noworocznego przyjęcia, na którym obecny był reżyser. Odbywało się ono w piątek wieczorem w poznańskim "Zamku".

- Dosłownie parę minut wcześniej rozmawialiśmy - opowiadał niedługo po tragedii poruszony sytuacją Jędrzej Solarski, wiceprezydent Poznania.

Lecha Raczaka próbowali ratować obecni na przyjęciu lekarze. Między innymi dr Aleksander Sowier, szef chirurgów z miejskiego szpitala Raszei: - W sali rozległ się krzyk, ktoś zawołał "Potrzebny jest lekarz!". Pobiegliśmy i zobaczyliśmy człowieka, który leży w plamie krwi. Lech Raczak, upadając, musiał uderzyć głową o posadzkę. Natychmiast zaczęliśmy akcję ratunkową. - wspomina. Potem dołączali kolejno inni, aż do momentu przyjazdu pogotowia. Przyjęcie zostało przerwane.

Lech Raczak zmarł w piątek późnym wieczorem w poznańskim szpitalu. Chorował między innymi na serce.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Poczta Polska pilnie ostrzega swoich klientów. Wielu może paść ofiarą oszustwa

2. W Australii w końcu spadł deszcz. Niestety eksperci przed nim ostrzegają, może być jeszcze gorzej

3. Mieszkasz w Warszawie? Lepiej nie wychodź dziś z domu

4. Powstaje film o ks. Kaczkowskim. Niezwykła charakteryzacja aktora, grającego główną rolę

5. Andrzej Duda przyznał, że nie jest zadowolony ze swojego wyglądu. Planuje metamorfozę

6. Agonia dziecka trwała dniami, z głodu jadło proszek do prania. Jego mama w tym czasie oddawała się haniebnym czynnościom