Lech Kaczyński doczeka się pośmiertnie swojego wizerunku na banknotach? Nowy pomysł PiS.. WikipediaŹródło: Wikipedia
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 10 Stycznia 2020

Lech Kaczyński znajdzie się na banknocie? Politycy PiS myślą o jego upamiętnieniu

Lech Kaczyński doczeka się pośmiertnie swojego wizerunku na banknotach? I to może nawet zamiast Mieszka I? To nie żart, a bardzo realne plany. Oto nowy pomysł polityków PiS, którzy w taki sposób chcą upamiętnić jego osobę.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości uważają, że dobrym pomysłem z okazji dziesiątej rocznicy śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego byłoby umieszczenie jego wizerunku na jednym z banknotów. To nie żart. W ten sposób chcą go upamiętnić. Czy naprawdę dojdzie do tego? Niewykluczone!

Miliarder rozda 9 mln dolarów swoim fanom. Nie ma tu żadnej pułapkiMiliarder rozda 9 mln dolarów swoim fanom. Nie ma tu żadnej pułapkiCzytaj dalej

Lech Kaczyński na polskich banknotach niczym Mieszko I? Nowy pomysł polityków PiS. Chcą oddać mu w ten sposób hołd i upamiętnić jego osobę

Polityk PiS Jan Warzecha przypomina, że już w 2010 roku wybito srebrną monetę z wizerunkiem Lecha Kaczyńskiego.

- To była moneta pamiątkowa po 10 kwietnia. Wiele osób zasłużonych pojawia się na monetach, banknotach, także okolicznościowych. Nie do mnie należy podejmowanie decyzji w sprawie banknotu, ale na pewno trzeba się temu przyjrzeć - mówi partyjny kolega Kaczyńskiego.

Teraz posłowie PiS poszli o krok dalej i wpadli na pomysł zmieszczenia wizerunku Lecha Kaczyńskiego na jednym z banknotów. I są to jak najbardziej realne plany.

- Nie ma żadnych przeszkód, a wręcz jest to wskazane. Lech Kaczyński zasługuje, by pojawić się na banknocie - mówi Ewa Cicholska z PiS.

Posłanka dodaje przy tym, że już myśli nad tym, jak zorganizować obchody zbliżającej się 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej i w związku z tym 10. rocznicy śmierci Lecha Kaczyńskiego. Z pewnością w partii robi się gorąco, gdyż jest to dla polityków PiS niezwykle ważne wydarzenie i wszystko musi być zapięte na ostatni guzik. Niektórych najwidoczniej za bardzo ponosi i wpadają na coraz to ciekawsze pomysły.

Umieszczenie wizerunku Lecha Kaczyńskiego na banknocie popiera również inna posłanka PiS - Barbara Dziuk.

- Dla mnie to wybitna postać, nie ode mnie zależy decyzja w sprawie banknotu, ale każde upamiętnienie tak wielkiego człowieka jest godne. Można się nad tym pochylić, bo to był człowiek wyjątkowy - mówi dla Wirtualnej Polski.

Warto dodać, że Lech Kaczyński doczekał się już setek form upamiętnienia jego osoby. Jak wyliczył portal BiqData, istnieje już 143 tablic, głazów i pomników, kolejne trzy są w trakcie budowy, a wszystkich upamiętnień związanych z katastrofą smoleńską jest łącznie 460.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Zapukają do drzwi i sprawdzą, czy stosujesz się do przepisów. Ten, kto ich nie wpuścił stanie przed sądem

2. 4-latka wypadła z łódki i zaginęła w dżungli. Po 5 dniach ratownicy natrafili na niewiarygodny widok

3. Przed śmiercią kultowy aktor pobierał głodową emeryturę. W podobnej sytuacji znajduje się wiele gwiazd dawnych lat

4. Leszek Miller ujawnił kulisy startu Magdaleny Ogórek w wyborach. Mocne słowa

5. Polityk PiS kpi z Pawła Adamowicza. Miał zataić dochody

6. Papież Franciszek ogłosi abdykację? Jest oficjalny komentarz sekretarza Benedykta XVI