Lech Kaczyński.
Źródło: Brak
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 6 Grudnia 2019

Pomnik Lecha Kaczyńskiego zbezczeszczony? Kuriozalna sytuacja

Lech Kaczyński odbierany był, jako polityk rozważniejszy i odpowiedzialniejszy od swojego brata. Mimo to, stawianie pomników, zmarłemu w Katastrofie Smoleńskiej prezydentowi, wywoływało nie lada kontrowersje. Niektórzy sprzeciwiali się temu pomysłowi bezpośrednio.

Nieco ponad rok temu, w Białej Podlaskiej, miało miejsce nietypowe wydarzenie. Dwójka działaczy KOD-u, wzięła sobie na celownik pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich, w tejże miejscowości. Aby, najprawdopodobniej, wyrazić swój stosunek do wdrażanych przez Prawo i Sprawiedliwość reform wymiaru sprawiedliwości, oraz braku poszanowania dla poglądów prezydenta, zawiesili na jego monumencie koszulkę z napisem "Konstytucja".

Tadeusz Rydzyk zawstydził wiernego na oczach całego kościoła. Tadeusz Rydzyk zawstydził wiernego na oczach całego kościoła. "Prawda, że jeszcze ładny?"Czytaj dalej

Aktywiści zostali zatrzymani przez policję. Rok po zajściu, złożyli wnioski o odszkodowanie i zadośćuczynienie za krzywdy podczas zatrzymania. Właśnie zapadł wyrok w tej sprawie.

Lech Kaczyński w koszulce KOD-u: Sąd wydał wyrok

Sąd Okręgowy w Lublinie, przychylił się do wniosku jednego z działaczy. Nie otrzyma on co prawda 10 (o które wnioskował) a 4 tys. zł. zadośćuczynienia.

- W związku z zatrzymaniem przez kilkanaście godzin Stanisław Dembowski niewątpliwie doznał krzywdy, co skutkowało zasądzeniem zadośćuczynienia. Oceniając intensywność negatywnych doznań związanych z pozbawieniem wolności, należy przy tym zaznaczyć, że fakt zatrzymania był dla wnioskodawcy nieoczekiwany, nieznany i niewątpliwie stresujący - uzasadnił sąd.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Krystyna Pawłowicz o ślubowaniu: były media i blask fleszy. Rzecznik PiS: nie było

2. "Nie chcemy, żeby cierpiał". Jarosław Kaczyński przyjmuje bardzo mocne leki

3. Smog w Krakowie jest niewyobrażalny. Nie da się oddychać

4. Koty tylko na smyczy? Europa rozważa wdrożenie nowego prawa

5. Lodówkę lub pralkę kup przed nowym rokiem. Potem ostro przepłacisz

6. Błyskawiczne pierniczki świąteczne oczarują całą twoją rodzinę. Miękkie i pyszne ozdobią każdy wigilijny stół