Lech Kaczyński TVP. TVP 2 / Tomasz Lis na żywoŹródło: TVP 2 / Tomasz Lis na żywo
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 28 Maja 2020

TVP zdążyło zapomnieć o słowach Lecha Kaczyńskiego? Mocna opinia sprzed lat, daje do myślenia

Lech Kaczyński jest w PiS otoczony niemal kultem. Zmarłego tragicznie prezydenta wielokrotnie przedstawia się jako męża stanu i najlepszego prezydenta w polskiej historii. Niestety dla PiS, zostało po nim wiele nagrań, które jasno pokazują, co sądził o typie sprawowania władzy, jaki łączony jest z partią jego brata bliźniaka.

Prace nad ustawą medialną, jaką chciała wprowadzić Platforma Obywatelska w 2008 roku, roku wywoływały bardzo duże kontrowersje. Sama ustawa została ostatecznie zawetowana przez Lecha Kaczyńskiego, który zdecydowanie sprzeciwiał się upolitycznianiu TVP.

Przedziwne kartki nagle pojawiły się na polskich cmentarzach. Zaskakujący komunikat, o co chodzi?Przedziwne kartki nagle pojawiły się na polskich cmentarzach. Zaskakujący komunikat, o co chodzi?Czytaj dalej

Lech Kaczyński a obecne działania PiS

Głównym zarzutem Lecha Kaczyńskiego wobec ustawy był brak gwarancji stabilnego finansowania mediów publicznych, co - zdaniem prezydenta - uniemożliwia realizację misji i zagraża funkcjonowaniu mediów publicznych. Jego sprzeciw wywoływał również zapis zakładający daleko idący wpływ rządu na wybór prezesa Telewizji Polskiej. - Demokratyzacja i apolityczność ma polegać na tym, że to rząd w istocie mianuje szefa telewizji, no przecież to jest najczystszy w świecie żart! To powinno być przedmiotem już nie tylko krytyki, ale wyśmiewania - mówił Lech Kaczyński.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Andrzej Duda starał się to ukryć? Wyciekły niemoralne SMS-y, niepokojące doniesienia ujrzały światło dzienne
2. Zmiany w świadczeniu cię ucieszą. Waloryzacja podniesie twoją emeryturę o niemal 10%, jest już termin

Wygląda na to, że Jarosław Kaczyński niewiele zrozumiał z słów swojego brata. Dziś prezesa TVP wybiera Rada Mediów Narodowych, w której bezwzględną większość ma partia rządząca, a w jej skład wchodzą m.in posłanka PiS Joanna Lichocka. Przez zdecydowaną większość rządów PiS na Woronicza rządził Jacek Kurski, wieloletni działacz, poseł i europoseł Prawa i Sprawiedliwości. Kurski doprowadził Telewizję Polską do dużego upadku zaufania. Obecnie tylko 17% Polaków uważa Wiadomości za najbardziej wiarygodne źródło informacji. Z telewizji odeszło również wielu związanych od lat ze stacją dziennikarzy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. WHO oficjalnie potwierdza. Mamy nowe epicentrum pandemii
  2. Czarna wizja jasnowidza Jackowskiego. Zacznie się nagle, wszystkich nas zaskoczy
  3. Piotr Gliński wydał nagły komunikat. Otwiera placówki, niestety część z nich nie przetrwała
  4. Co się dzieje z Jarosławem Kaczyńskim? Wymowne zdjęcie, sytuacja, jakiej jeszcze nie było
  5. Tarcza antykryzysowa. Rząd postanawia się wycofać z bardzo kontrowersyjnych przepisów. Nikt się nie spodziewał
  6. Gigantyczna ofiara epidemii. Zaskakująca i bardzo przykra wiadomość obiegła światowe media

Źródło: Tomasz Lis na żywo

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News