Lech Kaczyński Andrzej Duda. (zdj. Il. ) ; ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News
Źródło: (zdj. Il. ) ; ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 22 Sierpnia 2020

Lech Kaczyński wcale nie traktował poważnie Andrzeja Dudy? Światło dzienne ujrzała zaskakująca historia

Lech Kaczyński na początku kadencji w Pałacu Namiestnikowskim zatrudnił Andrzeja Dudę jako prawnika prezydenckiego. Dziś, obecna głowa państwa nieustannie szczyci się swoją pracą dla brata Jarosława Kaczyńskiego. Nie spodziewał się, że na jaw wyjdzie zaskakująca historia o tym, jak naprawdę był traktowany przez swojego "mistrza".

Andrzej Duda w swoich wypowiedziach wielokrotnie deklarował, że jego autorytetem jest sam Lech Kaczyński. Podkreślał to szczególnie podczas ostatniej kampanii wyborczej. Jego słowa o bliskiej współpracy z dawną głową państwa mogły być nieco wyolbrzymione. Wszystko wskazuje na to, że nieżyjący lider Prawa i Sprawiedliwości nie zawsze zapraszał Dudę do swojego towarzystwa. Temat ten został kiedyś poruszony podczas jednego ze spotkań. Zdarzenie miało miejsce, gdy Kaczyński dopiero przejmował stery w Pałacu Namiestnikowskim.

Abp Marek Jędraszewski znów poniewiera ludzi. Obraża LGBT, mimo apelu papieża Franciszka, teraz z okazji nadchodzącego nowego roku szkolnegoAbp Marek Jędraszewski znów poniewiera ludzi. Obraża LGBT, mimo apelu papieża Franciszka, teraz z okazji nadchodzącego nowego roku szkolnegoCzytaj dalej

Lech Kaczyński nie zapraszał Andrzeja Dudę na spotkania?

Jedna z dziennikarek opowiedziała, jak "mistrz" Dudy wypowiadał się o nim pod jego nieobecność. Wspomnienie nie stawia obecnej głowy państwa w dobrym świetle. - Było takie spotkanie, narada, jedna z wielu na początku urzędowania Lecha Kaczyńskiego. Na tej naradzie, on sam dobierał sobie towarzystwo, ktoś zapytał się, dlaczego tutaj nie ma Andrzeja Dudy dzisiaj, prawnika prezydenckiego. A Lech Kaczyński odpowiedział wtedy bardzo ostro: Pozwólcie, że ja sam będę decydował, kto będzie brał udział w tych spotkaniach - deklarowała Agnieszka Burzyńska w swojej audycji "Stan po burzy". Okazuje się, że były prezydent najprawdopodobniej wcale nie żył w aż tak bliski relacjach z Andrzejem Dudą, jak jest to przedstawiane w mediach.

Jacek Kurski wyrzucił syna z domu za to, że stanął po stronie matki? Nikt nie wie o sprawie wymeldowania, zaskakująceJacek Kurski wyrzucił syna z domu za to, że stanął po stronie matki? Nikt nie wie o sprawie wymeldowania, zaskakująceCzytaj dalej

Anegdota Burzyńskiej budzi emocje. Andrzej Duda traktował Lecha Kaczyńskiego jak nauczyciela i osobistego mentora. Wiele wskazuje na to, że nie miał specjalnych względów u nieżyjącego prezydenta. - To bolesne, bolesne. Drodzy państwo Lech Kaczyński miał grupę ludzi, w których inwestował bardzo intensywnie. Wśród tych ludzi był np. Paweł Kowal (obecny poseł Koalicji Obywatelskiej - przyp. red.) - komentował rozmówca dziennikarki "Onetu", Andrzej Stankiewicz.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Z ostatniej chwili: Nie żyje wspaniała dziennikarka i posłanka
2. W polskim mieście doszło do bardzo poważnego wypadku, są ranni, w tym dzieci. Na miejsce natychmiast ruszył śmigłowiec
3. Finowie twierdzą, że wynaleźli lek na kaca. Badanie może być przełomowe

Lech Kaczyński nie żyje od 10 lat, jednak jego śmierć do wciąż budzi smutek. - Zaprowadzono mnie do sali, gdzie znajdowały się ciała prawie wszystkich ofiar, w tym moich przyjaciół, z którymi się wtedy pożegnałem. Potem byliśmy przy pani prezydentowej i przy zamykaniu jej trumny. Modliliśmy się. Nigdy tego nie zapomnę - wspominał Andrzej Duda podczas obchodów 10 rocznicy katastrofy lotniczej w Smoleńsku. Na pokładzie maszyny znajdowali się przedstawiciele zarówno lewicy, jak i prawicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niewyobrażalny huk nad Warszawą. Co się dzieje?
  2. TVN24 przypisała fałszywy cytat posłowi PiS. Stacja wyemitowała sprostowanie
  3. Niemal cała Polska objęta alertami, będzie bardzo niebezpiecznie. Wydano ostrzeżenia
  4. Krzysztof Kononowicz znęcał się nad szczeniakiem podczas "patostreamu"? Skandaliczne nagranie
  5. Ogromna awaria w TVP, spaliły się serwery. "Emisja zagrożona", internauci komentują
  6. Wielka afera nad polskim morzem. Konsekwencje mogą być druzgocące. Wszyscy umywają ręce

Źródło: [Onet/Stan po burzy]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!