lasy państwowe. wtvŹródło: wtv
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 3 Kwietnia 2020

Nowe obostrzenia dot. wyjść na zewnątrz. W Polsce już wprowadzono zakaz wchodzenia do lasu

Lasy Państwowe wprowadziły nowy zakaz. Nie można do nich wchodzić i ma to trwać tymczasowo. Ryzyko zachorowania przez masowe spacery Polek i Polaków jest zbyt duże.

"W związku z koronawirusem Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasów" - informowało w piątek po południu Ministerstwo Środowiska.

Lidl poszedł za ciosem i oficjalnie wprowadza kontrowersyjne zmiany. Znamy szczegółyLidl poszedł za ciosem i oficjalnie wprowadza kontrowersyjne zmiany. Znamy szczegółyCzytaj dalej

Lasy Państwowe wprowadzają zakaz

"W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, w związku ze stanem epidemii oraz dyspozycją premiera RP, od 3 kwietnia do 11 kwietnia włącznie, Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasów, a Parki Narodowe pozostają zamknięte" - informuje Ministerstwo Środowiska.

Notorycznie napływają do nas informacje o masowych wyjściach na łono natury przez Polki i Polaków. Ministerstwo potwierdza, że wielu ludzi nic nie robi sobie z zakazów i zachowuje się tak, jakby epidemii nie było.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Agata Duda naraziła zdrowie uczniów? Niepokojące zdjęcia wywołały falę krytyki pod adresem pierwszej damy
2. Koronawirus uderzy w Warszawę. Miasto tnie wydatki, wstrzymuje inwestycje

"Niestety, ostatnie dni pokazują, że mimo próśb i apeli, wciąż dużo osób wykorzystuje czas odizolowania na pikniki i towarzyskie spotkania, m.in. na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe" - dodano. 

Zbiorowe zgromadzenia i spotkania są narażeniem życia i zdrowia nie tylko tych, którzy to robią. Okres inkubacji wirusa może trwać do 28 dni. W tym czasie możemy zarażać wszystko dookoła, nie mając nawet takiej świadomości.

Zakaz wstępu będzie chroniony przez Straż Leśną i Straż Parków Narodowych. Obowiązywać będzie od 3 do 11 kwietnia. 

"W czasach epidemii jedynie solidarne i odpowiedzialne zachowanie daje nadzieję na jej skrócenie i na szybki powrót do normalnego funkcjonowania. Prosimy o poważnie potraktowanie tych zakazów, w trosce o nas wszystkich. Ludzkie życie i zdrowie jest wartością nadrzędną. Możemy je ochronić jedynie poprzez wspólne poddanie się koniecznym i tymczasowym ograniczeniom" - czytamy w komunikacie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
  2. Ministerstwo edukacji zdecydowało się na kolejne, radykalne obostrzenia. Wiadomo, co stanie się z dziećmi i młodzieżą
  3. Jarosław Kaczyński nie przejmuje się rządowymi rozporządzeniami. Za kilka dni wyruszy w podróż
  4. Rydzyk nie daje za wygraną. Jego prośba w czasie pandemii może bulwersować
  5. W tej chwili ważą się nasze losy. Zwołano pilną naradę na Nowogrodzkiej
  6. Polskie Ministerstwo wprowadziło kolejny zakaz. Nie pójdziemy na spacer w kolejne miejsce

Źródło: Interia