Kwarantanna Wielkopolska. PxHereŹródło: PxHere
Wszystkie wideo autora Maria Wieczorek
Autor Maria Wieczorek - 30 Marca 2020

50-latka z Wielkopolski miała przebywać w obowiązkowej kwarantannie. Policjanci przyłapali ją na gorącym uczynku

Kwarantanna nie została wprowadzona po to, aby uprzykrzać życie, tylko by je ratować. Innym podejściem do sprawy wykazała się jednak 50-letnia kobieta z Wielkopolski. Policjanci przyłapali ją więc na gorącym uczynku.

Kwarantanna standardowo czekała 50-latkę z Wielkopolski, która niedawno powróciła do kraju z Holandii. Kobieta powinna zgodnie z ustalonymi zasadami spędzić w niej 14 dni. Jak się jednak okazało, wcale nie zamierzała tego zrobić.

Tragedia pielęgniarki z Warszawy. Robiła testy na wirusa, gdy dowiedziała się, że dobytek jej życia został doszczętnie zniszczonyTragedia pielęgniarki z Warszawy. Robiła testy na wirusa, gdy dowiedziała się, że dobytek jej życia został doszczętnie zniszczonyCzytaj dalej

Mundurowi z komisariatu w Wieleniu musieli w niedzielę, zgodnie z nałożonymi na nich obowiązkami, sprawdzić, czy 50-latka przebywa w swoim domu. Jako że nie zastali jej w miejscu kwarantanny, skontaktowali się z nią telefonicznie. Kobieta otwarcie przyznała, że opuściła miejsce zamieszkania, aby uczestniczyć w chrzcinach wnuka, odbywających się w sąsiedniej miejscowości.

Kwarantanna nie dla 50-latki z Wielkopolski

Policjanci bardzo szybko poinformowali o tym zdarzeniu sąd. Zwrócili się już do wymiaru sprawiedliwości z wnioskiem o jej ukaranie. Kobieta poniesie więc surowe konsekwencje swoich działań.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Skrajna nieodpowiedzialność, urządzili chrzciny na 20 osób. Zostali surowo ukarani wysokim mandatem
2. Pielęgniarka walcząca z koronawirusem straciła dom. Była na dyżurze, kiedy wybuchł pożar

Sąd może ukarać 50-latkę grzywną do 5 tys. zł. Poza tym grozi jej obecnie kara administracyjna wysokości 30 tys. zł. Najpewniej słono zapłaci więc za złamanie zasad kwarantanny, której nie bez przyczyny została poddana.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Powstała mapa pokazująca stan załamania polskiej służby zdrowia na żywo
  2. Oficjalnie: są nowe, ważne zmiany w godzinach pracy i nie tylko. Wielu się nie spodobają
  3. Wyzdrowiała z hiszpanki, ale przegrała w czasie epidemii. Nie żyje najstarsza ofiara wirusa z Wuhan, 108-letnia Brytyjka
  4. U pracownicy stacji dializ wykryto zakażenie wirusem. Pilny apel prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego
  5. Tragiczne realia ratowników medycznych w Polsce. "Sytuacja jest katastrofalna. Brakuje wszystkiego, nie mamy czym dezynfekować rąk" - podaje RMF FM
  6. Bary i kawiarnie działają, dzieci chodzą do szkoły. Podejście europejskiego kraju do pandemii może dziwić

Źródło: Radio ZET

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News