Kwarantanna: wyższe kary za jej złamanie. Wikimedia Commons/Deror_aviŹródło: Wikimedia Commons/Deror_avi
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 21 Marca 2020

Sześciokrotnie większa kara za złamanie kwarantanny. Obostrzenie dotyczy każdego

Kwarantanna nie jest wyborem, a koniecznym środkiem bezpieczeństwa, przekonywał podczas wczorajszej konferencji Mateusz Morawiecki. Premier poinformował o zwiększonych karach za jej złamanie.

Premier poinformował wczoraj, że wobec epidemii koronawirusa zamknięcie placówek oświatowych oraz szkół wyższych zostanie przedłużone conajmniej do Wielkanocy. Według początkowych planów miały być one zamknięte do 25 marca. Morawiecki oficjalnie potwierdził tym samym zapowiedzi ministra edukacji Dariusza Piontkowskiego.

To efekt wprowadzenia w naszym kraju stanu epidemii. – Wprowadzamy stan epidemii, który daje nowe prerogatywy i nakłada na nas nowe obowiązki – przekazał Mateusz Morawiecki.

Rzeczy, które robili z jej ciałem są po prostu straszne. Koszmar 30-latki z mazowieckiego, tylko dla ludzi o mocnych nerwachRzeczy, które robili z jej ciałem są po prostu straszne. Koszmar 30-latki z mazowieckiego, tylko dla ludzi o mocnych nerwachCzytaj dalej

Kwarantanna złamana w 328 przypadkach

Premier zapowiedział również zaostrzenie kar za złamanie kwarantanny. Dotychczas kary wynosiły do 5 tys. zł. Morawiecki przekazał, że wobec licznych przypadków jej łamania, zdecydowano zwiększyć tę kwotę do 30 tys. zł.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Przez pandemię przełożą Wielkanoc? Watykan wydał specjalne zalecenia, dla wielu katolików będą ogromnym ciosem
2. "Kobieta wjechała pod ciężarówkę, zginęła na miejscu". Śmiertelny wypadek na ważnej drodze na Mazowszu

– Ceną za złamanie kwarantanny może być czyjeś zdrowie lub życie. Musimy traktować ten temat bardzo poważnie – powiedział szef rządu, cytowany przez TVN 24. Dodał, że wprowadzone zostano dodatkowe mechanizmy sprawdzania osób objętych kwarantanną.

Zapowiedziane kary najwyraźniej nie odniosły jak dotąd spodziewanego skutku. Jak podaje "Dziennik Gazeta Prawna", tylko w ciągu ostatniej doby policjanci skontrolowali bowiem 56 tys. osób poddanych kwarantannie. Uchybienia stwierdzono aż w 328 przypadkach. Rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka przekazał, że kwalifikują się one do penalizacji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Hertha Berlin podała wyniki testów na wirusa. Co z Krzysztofem Piątkiem?
  2. Przestępcy znaleźli wyjątkowo perfidny sposób na okradanie mieszkań. Uważaj, kto do Ciebie puka
  3. Naukowcy odkryli właśnie nowe, nieznane dotąd objawy zakażenia. Niepokojące informacje
  4. Polakom zabraknie internetu przez kwarantannę? Niepokojące doniesienia, zużycie danych znacznie wzrosło
  5. Polacy mieli wreszcie wrócić do domu. Skrajnie niebezpieczna sytuacja na lotnisku, jełost zdjęcie
  6. Umierał i nawet nie wiedział, że przed nim odszedł jego brat, siostra i mama. Wszystko przez jeden obiad, tragedia w USA

Źródło: TVN 24

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News