Kwarantanna domowa nie jest łatwa, ale czasem konieczna. Kuriozalny powód złamania jej przez pewną kobietę.. Twitter/Andrzej BorowiakŹródło: Twitter/Andrzej Borowiak
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 20 Marca 2020

Uciekła z kwarantanny, bo zaserwowali jej kiełbasę. Była wegetarianką

Kwarantanna domowa, zwłaszcza ta przymusowa, nałożona na nas przez władze, nie należy do łatwych spraw, ale jest niekiedy konieczna. Powód, przez jaki została złamana przez pewną kobietę jest doprawdy kuriozalny. W Słubicach, w miejscu, gdzie miała odbywać kwarantannę, podano jej bowiem kiełbasę. Kobieta uciekła. Tłumaczyła się, że zachowała się tak, bo jest wegetarianką. Grozi jej za to nawet do ośmiu lat więzienia.

Zbuntowana wegetarianka uciekła z miejsca, gdzie przez dwa tygodnie miała być poddana przymusowej kwarantannie, w związku z epidemią wirusa SARS-CoV-2. Postąpiła w ten sposób, bo do jedzenia dostała kiełbasę, co bardzo nią wstrząsnęło, gdyż nie je mięsa. Ze Słubic udała się do Poznania, a tam zgłosiła się na komisariat policji, narażając przy tym zdrowie i życie innych. Kobieta zostanie pociągnieta do odpowiedzialności karnej.

Biedronka w obliczu epidemii wprowadziła właśnie jako pierwsza przełomowe rozwiązanie. Zmiany w płatnościachBiedronka w obliczu epidemii wprowadziła właśnie jako pierwsza przełomowe rozwiązanie. Zmiany w płatnościachCzytaj dalej

Kwarantanna domowa złamana przez kuriozalny powód. Kobiecie podano kiełbasę

Kobieta uciekła z kwarantanny, bo jest wegetarianką i nie je mięsa, a do jedzenia dano jej kiełbasę. Dokładnie w taki sam sposób tłumaczyła się funkcjonariuszom policji komisariatu w poznańskich jeżycach, gdzie pojawiła się w środę wieczorem.

"Niestety, to prawda" - potwierdza zdarzenie Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

"Jak tak dalej pójdzie to nas wykończą" - komentuje sytuację.

"Z rozbrajającą szczerością powiedziała, że wróciła z Niemiec, na granicy sprawdzono jej temperaturę, nie miała podwyższonej, ale nakazano jej odbyć prewencyjnie kwarantannę" - opowiada.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nagranie z akcji polskiej policji. Mężczyźni grozili kobiecie, że ją zakażą. Przerażające sceny w sklepie
2. Tragedia pod Warszawą, cały dom płonął. Dwie osoby nie żyją

W związku z tym, że kobieta nie ma stałego zameldowania, została skierowana do wyznaczonego miejsca kwarantanny w Słubicach. - Spędziła tam tylko jedną noc, bo, jak powiedziała policjantom, obsługa była tam dla niej niemiła, a dodatkowo ona jest wegetarianką, a do jedzenia dano jej chleb i kiełbasę. Uznała, że nie chce mieć nic wspólnego z tymi ludźmi. Opuściła miejsce kwarantanny, wsiadła do autobusu i pociągu i dojechała do Poznania. Na komisariat zwróciła się z prośbą o pomoc - przekazał rzecznik.

- Skierujemy przeciwko tej kobiecie sprawę do sądu - dodaje Borowiak.

Za złamanie warunków kwarantanny kobiecie grozi 5 tysięcy złotych grzywny, a nawet kara do 8 lat pozbawienia wolności.


ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przygnębiające słowa żony Wojciecha Szczęsnego. Polski bramkarz uspokaja ukochaną
  2. Przestępcy znaleźli wyjątkowo perfidny sposób na okradanie mieszkań. Uważaj, kto do Ciebie puka
  3. Dyrektorka polskiego szpitala robiła wszystko, by zdobyć sprzęt do badania zakażonych. Radość nie trwała długo
  4. Sprawdzono, czy Duda miał kontakt z zakażonym. Ujawniono wyniki testów pary prezydenckiej na obecność wirusa
  5. Polacy mieli wreszcie wrócić do domu. Skrajnie niebezpieczna sytuacja na lotnisku, jełost zdjęcie
  6. Pasażerowie autobusu PKS poszukiwani. Kierowca był zakażony koronawirusem, pilny apel

Źródło: tvn24.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News