"Kuchenne rewolucje" nie zawsze kończą się pomyślnie. Jedna z restauracji musiała zostać zamknięta.. (screen) Player.pl/Kuchenne rewolucje/odc.6 sezon 21Źródło: (screen) Player.pl/Kuchenne rewolucje/odc.6 sezon 21
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 24 Września 2020

Dantejskie sceny w programie "Kuchenne rewolucje". Bulwersujące szczegóły, do sprawy wkroczyła prokuratura

"Kuchenne rewolucje" pozostają emitowane na antenie telewizji TVN nieprzerwanie od przeszło 10 lat. I choć prowadzona przez Magdę Gessler produkcja pomogła już setkom polskich restauratorów, całość nie zawsze kończy się pomyślnie. Jedna z restauracji musiała zostać zamknięta.

"Kuchenne rewolucje" zagościły na antenie TVN w marcu 2010 roku. Od tego czasu doczekały się 21 sezonów i niemal 300 odcinków, w których Magda Gessler podjęła się próby uratowania polskich restauracji. W większości przypadków z niemałym sukcesem. Nieco mniej szczęśliwie rewolucja zakończyła się jednak dla właścicieli kieleckiego lokalu "Bartosz" (w trakcie programu nazwę zmieniono na "Wyszynk z Szynką").

Gwiazdor TVP uległ tragicznemu wypadkowi. Dramatyczny apel o pomoc, nie jest dobrzeGwiazdor TVP uległ tragicznemu wypadkowi. Dramatyczny apel o pomoc, nie jest dobrzeCzytaj dalej

"Kuchenne rewolucje" zaowocowały kontrolą Inspektoratu Pracy

Pani Agnieszka w wieku 22 lat miała wyjechać za granicę, by tam poszerzać swoje kulinarne horyzonty. Po powrocie otworzyła jadłodajnię "Bartosz" przy ul. Głowackiego w Kielcach. Skandaliczne szczegóły dotyczące funkcjonowania restauracji, które zostały ujawnione w trakcie "Kuchennych rewolucji", sprowadziły jednak na właścicielkę niemałe problemy, również natury prawnej.

Agata Duda zebrała się na zaskakujący gest, wszystkiemu towarzyszyły media. Co się stało?Agata Duda zebrała się na zaskakujący gest, wszystkiemu towarzyszyły media. Co się stało?Czytaj dalej

Lokal nie radził sobie najlepiej, a sytuacja finansowa wołała o pomstę do nieba, wobec czego zdecydowano się prosić o pomoc Magdę Gessler. Warunki panujące w restauracji ukazano w produkcji telewizji TVN. "Zarobki w granicach 700-800 złotych za pełny etat, złe traktowanie pracowników i fatalne jedzenie", to zarzuty dotyczące "Bartosza", jakie pojawiły się w internecie.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Jacek Kurski ma powody do radości. Kolejne miliony z naszych kieszeni wpłyną na konto TVP
2. Wzburzeni ustawili się przed Biedronką i się zaczęło. Powodem polskie jabłka
3. Jarosław Jakimowicz po 7 latach zdał sobie sprawę, że jest obiektem kpin. Postanowił odpowiedzieć

Po opublikowanym przed dwoma laty programie wybuchł skandal. Oprócz skandalicznych pensji Gessler odkryła, że właścicielka serwuje w lokalu przeterminowaną kiełbasę. Jak wskazywała "Wyborcza", po emisji odcinka posłanka PiS Anna Krupka zwróciła się do głównego inspektora pracy z prośbą, by ten skontrolował lokal. By uniknąć kontroli, kobieta zdecydowała się zamknąć "Wyszynk z szynką". Wkrótce utraciła status pracodawcy.

– 10 i 12 maja nasi pracownicy próbowali przeprowadzić czynności kontrolne w firmie "Wyszynk z Szynką". Lokal gastronomiczny był zamknięty, a wewnątrz nie widać było nikogo pracującego – wskazywała w 2016 roku Barbara Kaszycka, rzeczniczka OIP w Kielcach. – 17 maja właścicielka firmy stawiła się w siedzibie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Kielcach i oświadczyła, że od 6 maja lokal gastronomiczny jest zamknięty, a z pracownikami w tym samym dniu zostały rozwiązane umowy o pracę – dodała.

Jak wynika z informacji, które przekazało WP, do restauracji wkroczyła zresztą prokuratura. Ruszyło specjalne postępowanie, sprawdzające, jak naprawdę wygląda praca lokalu. "Fakt" ujawnił wówczas, że po wykryciu nieprawidłowości dotyczących "zaliczki za podatek dochodowy od osób fizycznych od wypłaconych wynagrodzeń" na właścicielkę nałożono mandat karny.

W 2017 roku Agnieszka K. musiała także odpowiedzieć za stwierdzone łamanie praw pracowniczych oraz poświadczanie nieprawdy. Kobieta została skazana na 2,5 roku więzienia w zawieszeniu na 2 lata. Poza tym musiała zapłacić grzywnę wysokości ponad 3 tys. zł, a także pokryć koszty sądowe.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Co się stało z największą gwiazdą serialu Co się stało z największą gwiazdą serialu "Na Wspólnej"? Jest nie do poznaniaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polska śmietnikiem Europy. Ilość wywożonych do nas śmieci poraża
  2. Alarmy bombowe w szkołach w całej Polsce. Ewakuowano kilkanaście placówek na Mazowszu
  3. Sensacyjne doniesienia "Super Expressu". Szydło i Duda zakładają partię?
  4. Ostatnie Wiadomości TVP przejdą do historii. Trzeba zobaczyć samemu, co pojawiło się obok prowadzącej
  5. Piekło zamarzło. Krystyna Pawłowicz broni publicznie Lecha Wałęsy
  6. Wideo - Nietrzeźwy kierowca cysterny doprowadził do gigantycznej eksplozji kilkudziesięciu tysięcy litrów paliwa

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News