Księżna Kamila zabrała głos w sprawie pandemii i zakażonego księcia Karola. Wsparła osoby, doświadczające przemowy domowej.. Flickr / Andy GottŹródło: Flickr / Andy Gott
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 28 Marca 2020

Jej mąż walczy z wirusem. Księżna Kamila zabrała głos, wydała ważne oświadczenie

Księżna Kamila zabrała głos w sprawie panującej na świecie pandemii wirusa SARS-CoV-2 i zakażonego księcia Karola, który jest jej mężem. W swoim oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych wsparła także osoby, które doświadczają przemowy domowej. Przekazała im słowa wsparcia i otuchy oraz zapewniła, że nie są w tym same.

Losy rodaków i całego świata, zmagającego się obecnie z pandemią, nie są obojętne żonie księcia Karola, który to sam jest chory na Covid-19. Testy na obecność wirusa, jakie wykonano synowi królowej Elżbiety II, dały wynik pozytywny. Wydano więc oświadczenie skierowane do osób dotkniętych epidemią i koniecznością izolacji. Stoi za nim żona księcia Karola - Kamila.

Rydzyk przemaglował ministra zdrowia. Poszło o msze w czasie kwarantannyRydzyk przemaglował ministra zdrowia. Poszło o msze w czasie kwarantannyCzytaj dalej

Księżna Kamila ze słowami wsparcia i otuchy w dobie panującej pandemii oraz konieczności izolacji 

Choć księżna wraz z całą rodziną królewską przeżywa obecnie bardzo trudne chwile, to nie zapomina przy tym o innych i z troską zwraca się do swojego narodu oraz całego pogrążonego w smutku świata. W swoim oświadczeniu porusza m.in. problem przemocy domowej.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Sejm dokonał pod osłoną nocy bardzo ważnych, niebezpiecznych zmian. Wszystko, by plany PiS mogły zostać zrealizowane
2. Urząd Miasta rozdaje maseczki i płyny dezynfekujące. W tym mieście na Mazowszu dostaną je wszyscy

"To trudny czas dla nas wszystkich - ze względu na bezpieczeństwo, musimy pozostać w domach. Dla niektórych z was izolacja jest jednak szczególnie trudna, ponieważ dom nie jest bezpiecznym miejscem. Mogę sobie tylko wyobrazić, jak to jest być zamkniętym w rodzinie, w której obecna jest przemoc domowa. To oznacza ciągłe bycie z osobami, które was krzywdzą" - czytamy na oficjalnym koncie rodziny królewskiej na Instagramie.

Księżna w swoim oświadczeniu opublikowanym na Instagramie dodała także, że osoby dotknięte problemem przemocy domowej nie powinny czuć się z tym same, bo nie są. Poinformowała o możliwościach kontaktu i pomocy, przypominając o istneniu specjalnych infolinii dla osób skrzywdzonych, a także o możliwości zadzwonienia na policję w razie takiej potrzeby z prośbą o pomoc.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polacy jednak zagrają z Finlandią. Mecz już o 19, zagra Krzysztof Piątek
  2. Skarbówka będzie mogła zablokować twoje konto. Wystarczy jedna rzecz, aby stracić dostęp do pieniędzy
  3. Wiceminister zdrowia nie ma dobrych wieści. Kluczowe będą najbliższe dwa tygodnie
  4. Tysiące polskich firm w krytycznej sytuacji. Ankieta wskazała, że szykują się masowe zwolnienia
  5. Córka Kasi Kowalskiej w ciężkim stanie przebywa w szpitalu. Hanna Lis opublikowała poruszający wpis
  6. Nagranie nieba nad Europą sprzed roku i teraz jest niesamowite. Gigantyczna różnica

Źródło: WTV / Instagram