Księżna Diana nie miała lekkiego życia w Pałacu Buckingham, a za wszystkim stoi między innymi Królowa Matka.. facebook.com/OurBelovedPrincess/
Źródło: facebook.com/OurBelovedPrincess/
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 13 Grudnia 2019

Po latach ujawniono, co królowa zrobiła księżnej Dianie. Niewyobrażalne

Księżna Diana nie miała łatwego życia, m.in. musiała zmagać się z chorobą, na którą cierpiała - bulimią. Usłanego różami i lekkiego życia nie wiodła także w pałacu, o czym powszechnie wiadomo. Sympatią nie pałała do niej nawet sama Królowa Matka, która dawała przyzwolenie i kryła swojego wnuka - księcia Karola, gdy ten dopuszczał się zdrady. "Obawiała się, że ten skandal może zniszczyć monarchię" - ujawnia królewski pisarz.

Odkąd księżna Diana pojawiła się u boku księcia Karola, nawet głowa brytyjskiej monarchii nie polubiła jej za specjalnie. Niestety niewiele też zmieniło się nawet po śmierci Diany. Najgorętszy okres przypadł na czas, gdy światło dzienne ujrzał skrywany za murami Pałacu Buckingham sekret - a mianowicie romans Karola z Camillą Parker-Bowles. Do dziś temat zdrady księcia Karola wzbudza wiele sensacji i zalicza się do jednego z największych skandali w brytyjskiej rodzinie królewskiej.

Ten głośny wątek poruszony został nawet w serialu "The Crown", gdzie główną bohaterką opisywanego skandalu została właśnie Królowa Matka, czyli Elżbieta Bowes-Lyon. Matka Królowej Elżbiety II, jak się okazało, była we wszystko zamieszana bardziej niż by się mogło wydawać. Uchodziła za bezwzględną i wścibską kobietę, wręcz manipulatorkę i intrygantkę, dla której moralne zasady się nie liczyły, a najważniejsza była władza. Żona króla Jerzego VI słynęła również z upodobania do rujnowania związków, poprzez ciągłe knucie, intrygi i maczanie we wszystkim palców. Nie oszczędziła także księcia Karola i jego ówczesnej małżonki - księżnej Diany. Królowa Matka miała kryć romans księcia Karola i Camilli Parker-Bowles, a nawet...udostępniać im pokój do schadzek.

Media nie opisują dziś początków ich związku. Byłą i obecną żonę Strasburgera łączyła niespodziewana relacjaMedia nie opisują dziś początków ich związku. Byłą i obecną żonę Strasburgera łączyła niespodziewana relacjaCzytaj dalej

Księżna Diana, książe Karol i jego romans oraz Królowa Matka w tle - tajemnice królewskiej rodziny, skrywane latami

Książę Karol i Camilla Parker-Bowles nie mieli oporów, by dopuszczać się zdrady i spotykać się ze sobą na potajemne randki. Co ciekawe, często za wiedzą księżnej Diany, a jeszcze bardziej za wiedzą i przyzwoleniem na to samej Królowej Matki. Początkowo jednak fakt zdrady księcia był ukrywany i nie przedostał się do mediów. Po latach sprawa wyszła na jaw i dziś wiadomo, że stała za tym między innymi właśnie Królowa Matka, która postanowiła kryć swojego wnuka. Powód był prosty i oczywisty.

- "Obawiała się, że ten skandal może zniszczyć monarchię" - donosi Piers Brendon - królewski pisarz.

Żeby tego było mało, babcia Karola, by ten mógł po nocach baraszkować z Camillą, udostępniała im nawet pokój do schadzek.

Mawia się, że Królowa Matka upodobała sobie niszczenie królewskich związków, gdyż sama nie miała zbyt wiele szczęścia w miłości. Elżbieta Bowes-Lyon bowiem została odrzucona przez swojego ukochanego - króla Edwarda, który dla innej kobiety postanowił nawet oddać koronę.

Zauważyć warto również fakt, że podczas pogrzebu księżnej Diany, gdy żałobny kondukt mijał Królową Matkę, ta nie pochyliła nawet głowy nad trumną.

ZOBACZ TAKŻE:

1. W niedzielę zakupów nie zrobisz już nigdzie. Nowy zakaz handlu wykończy nawet Żabkę

2. Nie bierz Ibuprofenu jeśli masz więcej niż 40 lat. "Udar mózgu" nie jest najgorszy

3. 13 grudnia był traumą dla milionów polskich dzieci. Dziś się o tym zapomina

4. Tomasz Sekielski już tak nie wygląda. Zmienił się nie do poznania i to z dnia na dzień

5. Gdzie zrobimy najtańsze zakupy przed świętami? Zaskakująca pozycja Biedronki

6. Media obiegły najgorsze wiadomości. Zmarł kultowy dziennikarz, każdy znał jego programy