Księża ostrzelani podczas kolędy. CEZARY PECOLD/East News
Źródło: CEZARY PECOLD/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 21 Stycznia 2020

Chwile grozy podczas kolędy. Księża ostrzelani

Księża z parafii Świętego Krzyża w Rzeszowie zostali ostrzelani z wiatrówki podczas jednej z odbywających się właśnie na terenie całego kraju wizyt duszpasterskich. Proboszcz parafii potwierdził tę informację.

O sprawie poinformował portal nowiny24.pl. "Rzekomo ksiądz wraz z ministrantami zostali pogonieni z jednego z bloków przy użyciu prawdziwej broni palnej i strzałów. Większość osiedla tym żyje", podaje portal, cytując słowa zamieszczone na facebookowej grupie zrzeszającej sąsiadów z bloku numer 6 przy ulicy Solarza, gdzie doszło do zajścia.

Następnie informację tę potwierdził proboszcz parafii pod wezwaniem Świętego Krzyża w Rzeszowie.

Beata Szydło pokazała nietypowe zdjęcie. Zaczęły się pytaniaBeata Szydło pokazała nietypowe zdjęcie. Zaczęły się pytaniaCzytaj dalej

Księża ostrzelani z okna

– Padło kilka strzałów z wiatrówki w kierunku księży. O sytuacji dowiedziałem się dopiero po tym, jak księża wrócili z kolędy – powiedział.

Jego zdaniem nie może być mowy o pomyłce: – Mieszkaniec bloku z pewnością nie strzelał do gołębi czy w powietrze, ponieważ strzały powtarzały się wtedy, jak koło bloku przechodzili księża razem z ministrantami – mówi duchowny i zaznacza, że nikomu na szczęście nic się nie stało, a sprawa została zgłoszona na policję.

– O sytuacji poinformowałem podczas ogłoszeń. Niech mieszkańcy zwracają uwagę na takie niebezpieczne zachowania – dodał cytowany przez portal proboszcz z Rzeszowa..

Jak dotąd nie ustalono, kto odpowiadał za skierowane w kierunku duchownych strzały. Sprawy nie skomentowała również lokalna policja.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Rozliczenie z małżonkiem wcale nie takie proste. Łatwo możesz być oskarżony o fałszywe zeznania

2. Lawina hejtu na Martynę Wojciechowską. Wszystko przez słowa o depresji

3. Abp Marek Jędraszewski przeszedł samego siebie. "Już nie wiadomo, kto jest mężczyzną"

4. W TVP istnieje czarna lista. Były dziennikarz ujawnił jej treść

5. Tadeusz Rydzyk organizuje sympozjum. Ogromne kontrowersje

6. Bardzo smutne słowa Salety o zdrowiu jego córki. Nie wygląda to dobrze