Księża z Opoczna nie dostosowali się do rządowych obostrzeń.. flickr.com/Archidiecezja Krakowska Biuro PrasoweŹródło: flickr.com/Archidiecezja Krakowska Biuro Prasowe
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 7 Kwietnia 2020

Księża przyłapani na gorącym uczynku. Narazili swoich wiernych na niebezpieczeństwo

Księża z Opoczna w województwie łódzkim wykazali się dużą nieodpowiedzialnością. Nie dostosowali się do rządowych obostrzeń i świadomie zignorowali obowiązujące zakazy. Dopuścili bowiem do sytuacji, kiedy to w trakcie nabożeństwa w kościele wzięło udział 17 osób, a w drugim aż nawet 48. Zostali ukarani przez policję, która przybyła na miejsce.

Jak się niestety okazuje, niektórzy duchowni mają spory problem z przestrzeganiem obostrzeń wprowadzonych przez rząd w walce z epidemią wirusa SARS-CoV-2. W mszach świętych i innych zgromadzeniach religijnych może obecnie uczestniczyć tylko do 5 osób, jednak nie wszyscy się do tego stosują. Policja z Opoczna informuje o dwóch przypadkach zignorowania rządowych zakazów.

Jak w minutę zrobić maseczkę bez szycia? Potrzeba jedynie trzech rzeczy, które każdy ma w domuJak w minutę zrobić maseczkę bez szycia? Potrzeba jedynie trzech rzeczy, które każdy ma w domuCzytaj dalej

Księża z Opoczna nie dostosowali się do rządowych obostrzeń. Do akcji wkroczyła policja

Funkcjonariusze policji w Opocznie w woj. łódzkim otrzymali w niedzielę 5 kwietnia powiadomienie o naruszeniu rządowych obostrzeń. Doszło do tego w trakcie nabożeństw w kościołach w powiecie opoczyńskim. W jednym z nich udział wzięło 17 osób, a w drugim aż nawet 48, co jest niedopuszczalną sytuacją i bardzo dużym wyrazem nieodpowiedzialności ze strony duchownych.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nie tylko ryzyko zakażenia wirusem. Strażacy ostrzegają przed kolejnym zagrożeniem w lasach
2. Rekord zgonów z powodu koronawirusa. Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane

Policjanci, którzy przybyli na miejsce, pouczyli księży, informując ich, że to oni są odpowiedzialni za kontrolowanie tego, ile osób znajduje się jednocześnie w kościele i powinno to być nie więcej niż pięć, zgodnie z obostrzeniami wprowadzonymi przez rząd. Wystawili duchownym mandaty, jednak ci odmówili ich przyjęcia.

Zostały więc wszczęte postępowania prawne o wykroczenie. W jednym przypadku został także powiadomiony Powiatowy Inspektor Sanitarny w Opocznie.

Nie jest to niestety odosobniony przypadek. Do podobnej sytuacji w ostatnią sobotę doszło m.in. także w Szczecinie. Po zakończonej liturgii podjęliśmy interwencję, która zakończyła się pouczeniem ks. proboszcza w sprawie naruszania przepisów o zachowywaniu się w miejscach publicznych - przekazała Onetowi Ewelina Gryszpan z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Transmituje wejście do kościoła i dzwoni na policję gdy wiernych jest zbyt dużo
  2. Każde wyjście z domu może grozić mandatem. Polacy karani nawet za mycie samochodu
  3. Najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia. Kolejne 119 osób zakażonych, są ofiary śmiertelne
  4. Już dziś Biedronka wprowadza pilne zmiany. Chodzi o godziny otwarcia sklepów w całym kraju
  5. Nie tylko ryzyko zakażenia wirusem. Strażacy ostrzegają przed kolejnym zagrożeniem w lasach
  6. Kraj w Europie wprowadza ostre zakazy na Wielkanoc. Wchodzą w życie już w środę

Źródło: rmf24.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News