Ksiądz Wojciech Wójtowicz zginął w wypadku samochodowym. https://pixabay.com/pl/photos/droga-ulica-szosa-jezdnia-asfalt-3916753/
Źródło: https://pixabay.com/pl/photos/droga-ulica-szosa-jezdnia-asfalt-3916753/
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 14 Stycznia 2020

Tragiczne doniesienia. Popularny, młody ksiądz zginął w wypadku

Ksiądz Wojciech Wójtowicz - wykładowca, duszpasterz akademicki, od 2013 roku rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie. Zginął nieszczęśliwie w wypadku samochodowym na drodze wojewódzkiej nr 206 między Nacławiem a Polanowem.

O śmiertelnym wypadku księdza Wójtowicza poinformował w oficjalnym komunikacie rzecznik prasowy kurii biskupiej w Koszalinie - ks. Wojciech Parfianowicz. Do wypadku doszło w poniedziałek 13-ego stycznia 2020 roku, na drodze wojewódzkiej nr 206. Nie jest znana dokładna przyczyna wypadku ks. Wojciecha. Źródła podają, że doszło do zderzenia z drzewem.

- Dotarła do nas tragiczna wiadomość o śmierci ks. Wojciecha Wójtowicza. Zginął człowiek, który był dla diecezji kimś więcej niż rektorem seminarium. Teologicznie, osobowościowo i pod każdym innym względem, był księdzem niezwykłej wartości. Boli nas bardzo ta śmierć, która przyszła o wiele za wcześnie. Ufamy jednak, że jego życie w Bogu, którego głosił z taką determinacją i pięknem słowa, będzie szczęśliwe. Niech odpoczywa w pokoju. Modlę się także za mamę śp. Księdza Rektora, za rodzeństwo i wszystkich jego bliskich. - Tak o zmarłym księdzu wypowiedział się bp Edward Dajczak.

Benedykt XVI ostrzega Franciszka. Spór między papieżamiBenedykt XVI ostrzega Franciszka. Spór między papieżamiCzytaj dalej

Ksiądz Wojciech Wójtowicz: Kim był?

Zmarły kapłan był cenionym rekolekcjonistą, kierownikiem duchowym i teologiem. Święcenia prezbiteriatu przyjął 2 czerwca 2001 roku i od tego czasu działał dla dobra kościoła i wiernych. Ukończył studia teologiczne na Papieskim Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie. W 2010 roku uzyskał tytuł doktora. Zasługi ks. dr Wojciecha Wójtowicza zostały docenione w 2017 roku, gdy został wybrany na przewodniczącego Konferencji Rektorów Wyższych Seminarium Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych.

Swój smutek po śmierci ks. Wójtowicza wyraził między innymi przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki, na swoim Twitterze pisząc:

- Modlę się za śp. ks. Wojciecha Wójtowicza.Łączę się w bólu z rodziną,Diecezją Koszalińsko-Kołobrzeską i Konferencją Rektorów Wyższych Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych,której był przewodniczącym. To strata dla Kościoła w Polsce. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

Łączymy się w bólu z bliskimi księdza Wojciecha Wójtowicza. Informacje o pogrzebie zmarłego zostaną podane niebawem na stronie diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

ZOBACZ TAKŻE:

1. "Wypłata 13. emerytury obniży nasze przyszłe świadczenia". Polacy teraz dostaną pieniądze, a potem zostaną z niczym?

2. Wakacje w więzieniu, tuż obok najgorszych i bezwzględnych kryminalistów. Niewiarygodna oferta turystyczna "Alcatraz wschodu"

3. Kasia Tusk zupełnie się rozkleiła. Nie mogła powstrzymać łez

4. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy

5. Tylko u nas: Wiemy, który dziennikarz TVP mógł doprowadzić do hospitalizacji pracownicy Senatu

6. Wielu Polaków chciało mu pomóc. Niestety, nie żyje Patryk